+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Serbiją

Po skausmingų istorinių įvykių Serbija grįžta į vėžias ir noriai priima turistus! Naudokitės galimybe – nesikandžiojančios kainos ir kita kultūra – pigūs lėktuvų bilietai į Serbiją tai šansas išvysti Dunojaus vingius, begalę draustinių ir parkų, nuo kurių raibsta akys!  Sostinė Belgradas didžiuojasi architektūriniu palikimu, o per miestą tekanti Savos upė sukuria ypatingą atmosferą. Pasinauodoję ypatinga akcija ar nuolaida leiskite sielai skristi virš Dunojaus vingių ir Taros draustinio! Djerdap nacionalinis parkas ir Golubac fortas – tai, dėl ko verta įsigyti paskutinės minutės pasiūlymą, organizuoti pažintinę ar poilsinę kelionę po Serbiją ir nesukti galvos, nes lėktuvų bilietai su akcija visuomet galimi. Sremska Mitrovica laukia jūsų – vienas seniausių miestų Europoje, leiskite miestui apgaubti jus savo istorija ir nuotaika. Pirot miestas garsus turtinga istorija nukels jus į praeitį. Belgrade esantys didžiausi pasaulyje ortodoksų bažnyčios maldų namai paskatins atsisukti į save ir paieškoti prasmės mažuose dalykuose. Netolimą praeitį menantys miestai ir kaimai vaiduokliai Serbijoje privers šiurpuliukams perbėgti per nugaras, tačiau nepabūkite, jums niekas negresia! Pigūs skrydžiai į Serbiją tikrai verti jūsų laiko ir dėmesio, o ypač kuomet užsisakyti bilietus yra taip lengva! Nepraleiskite vertingų galimybių atostogas praleisti dar neišsiskleidusiose pasaulio gėlėse.

Informacija ir patarimai keliaujantiems: 

Oro uostai: Beograd Surcin Airport oro uostas – BEG (Belgrade Nicola Tesla Airport).

Laikas: GMT+1, vasarą GMT+2

Valiuta: Serbijos dinaras (CSD)

Gyventojų skaičius Serbijoje: 8 812 705

Serbijos plotas: 88 361 km²

Serbijos įkūrimas: ilgai ardoma karų ir nesutarimų Serbija pasiskelbė nepriklausoma 2006 m.

Lankytinos vietos: Smeredevas, Belgradas, Sremska Mitrovica – vienas seniausių miestų Europoje, Kopaoniko parkas, turtingiausio Serbijos gyventojo – Kapitono Misos namas, Savos ortodoksų šventykla Belgrade – vieni didžiausių ortodoksų maldų namai pasaulyje.

Būtina paragauti: kriaušių rakija, paprikašas – vištienos ir paprikų troškinys, įvairiais įdarais kimštos paprikos, kurias serbai gamina tiesiog nuostabiai.

Lauktuvės iš Serbijos: rankų darbo suvenyrai su tradiciniais Serbijos motyvais, dailūs tapybos darbai, papuošiantys kiekvienų namų sienas, Licider - imbieriniai ar medaus skonio pyragaičiai, slyvų brendis rakija, tradiciniai Serbijos muzikiniai instrumentai frula, gusle, dvojnice. 

Pigiausi skrydžiai galimi: rudenį, žiemą, pavasarį.

Klimatas. Serbijos klimatas nevienodas – jis pereina iš jūrinio į žemyninį. Kalnuose ir lygumose svyruoja ryškūs klimato skirtumai. Žiemomis kalnuotoje šalies dalyje šalta, sulaukiama sniego, o lygumose – gerokai šilčiau. Vasaromis visoje šalyje maloniai šilta, sausa. Pavyzdžiui, Belgrade žiemą vidutiniškai vyrauja apie 0 °C, o vasarą šyla vidutiniškai iki 23 °C šilumos. Geriausias metas kelionei į Serbiją yra ruduo, kai gamta nusidažo įvairiomis spalvomis, karščiai nealina, o turistų srautai gerokai mažesni. Tai lemia ir mažesnes turistinių paslaugų kainas.

Ekskursijos. Serbija nustebins savo svečius, pasiūlydama platų veiklų spektrą. Pažinimo trokštantieji turėtų leistis į turiningą ekskursiją po Belgradą, turtingą muziejų, istorinių objektų, senovės imperijų palikimo. Šiame didmiestyje nenuobodžiaus ir naktinio gyvenimo mylėtojai – naktinis miesto šurmulys įtrauks į linksmybes.

Keliaudami po Serbiją neabejotinai turėtumėte pasižvalgyti po kalnus. Jei esate gamtos mylėtojas ir mėgstate ekskursijas pėsčiomis, leiskitės į kalnus tarpekliais, romantiškais slėniais. Plaukite Dunojumi, aplankykite vietinius kaimelius, kur iš arti susipažinsite su šalies kultūra, išlaikytomis ir puoselėjamomis tradicijomis.

Reikalingi dokumentai. Į Serbiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Serbijoje apgyvendinimo įstaigų tinklas labai platus – keli tūkstančiai viešbučių, svečių namų ir kito tipo apgyvendinimo įstaigų. Šioje šalyje Jūsų laukia plati pasiūla ir patrauklios nakvynės kainos. Jei norite ilsėtis karališkai, tuomet prioritetą teikite populiariausiems šalies penkių žvaigždučių viešbučiams. Puikiai svečių vertinami: „Premier Prezident Garni Hotel and Spa“, „Hotel Metropol Palace, a Luxury Collection Hotel“, „Saint Ten Hotel“, „Square Nine Hotel Belgrade“ ir kt. Prabangus poilsis, puikus maistas, profesionalus aptarnavimas, papildomos paslaugos ir patogumai, puiki strateginė vieta ir daug kitų aspektų garantuojami šiuose viešbučiuose. Didžioji dalis geriausių šalies viešbučių yra susitelkę Belgrade.

Ekonomiškam variantui puikiai tiks labai gerą kainos ir kokybės santykį siūlantys dviejų žvaigždučių viešbučiai Serbijoje. Populiariausi ir puikiai svečių vertinami yra šie: „Garni Eni Elita Lux Hotel“, „Garni Hotel Lazarevic“, „Apartment Modus“, „Bed & Breakfast Zeravica“ ir daug kitų. Kainos šiuose viešbučiuose už parą paprastai nesiekia 30 eurų.

Šventės ir festivaliai. Jei Serbijoje svečiuositės liepos mėnesį, turėsite progą sudalyvauti EXIT Noise festivalyje, organizuojamame Novi Sad mieste. Tai muzikos festivalis, kuris yra didžiausias ne tik šioje šalyje, bet ir visoje pietrytinėje Europos dalyje. Svečiai plūsta iš viso žemyno.

Rugpjūtį Belgrade organizuojamas Alaus festivalis, kurio metu pristatoma galybė šio gėrimo rūšių, vyksta daug renginių, skamba muzika, organizuojami vakarėliai. Tą patį mėnesį aidi ir Guca muzikos festivalis, kurio metu išgirsite dūdų orkestrų pasirodymus.

Apskritai, Serbijoje nestokojama įvairių muzikos festivalių, mugių, kultūrinių renginių.

Transporto nuoma. Serbija – be galo graži šalis, turinti įspūdingą ir kontrastingą gamtą. Ji užburia net tuos, kurie sakosi esą miesto žmonės. Išsinuomokite automobilį ir pakeliaukite po šalį bei pamatykite kur kas daugiau, ne vien populiariausius lankytinus objektus. Juo labiau, kad automobilių nuoma Serbijoje ypač pigi. Mažą, kompaktišką automobilį Belgrado oro uoste išsinuomosite tik už 15 eurų parai, didelio lengvojo automobilio nuoma už parą kainuos nuo 35 eurų. Visureigio nuomos kainos už parą startuoja nuo 45 eurų, o mikroautobuso – nuo 55 eurų.

Nuomos kainos nurodytos preliminarios, rezervuojant automobilį prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Serbijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 18 metų amžiaus asmuo, kai kurios nuomos kompanijos nurodo ir maksimalų vairuotojo amžių. Daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 ar 2 metai. Konkretūs reikalavimai stažui ir amžiui atskirose nuomos kompanijose skiriasi. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą kreditinę kortelę paslaugos apmokėjimui.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keli faktai:

  • serbai malonūs turistams;
  • tam tikrų temų bendraujant su serbais vertėtų vengti.

 Serbijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai