+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-20:00, Št-Sk 10:00-18:00

Lankytinos vietos Serbijoje

Serbija nuostabi šalis, kurioje Jūsų laukia smagiausios atostogos ir įspūdžių kupina pažintis su Balkanais! Serbija – spalvinga, kontrastinga šalis, kurioje kalnus keičia lygumos, didmiesčius – jaukūs, ramybe alsuojantys nedideli miesteliai ir kaimai. Serbijoje laukia platus veiklų spektras tiek šaltuoju metų laiku, tiek vasarą.

Lankytini objektai Serbijoje nėra susitelkę vien tik didmiesčiuose. Apsilankykite ir atokesniuose kampeliuose, įsikūrusiuose nuostabiose vietose. Leiskite sau pažinti šalies tradicijas, kultūrą, pamatyti visą šalies grožį.

TOP 5 lankytinos vietos Serbijoje

Belgradas

Serbijos sostinė Belgradas įsikūręs labai gražioje vietoje – Dunojaus ir Savos santakoje. Pirmiausia šiame mieste dėmesį atkreips architektūra – ji labai skirtinga: čia rasite Voivodinos stiliaus statinių, taip pat turkišką stilių ir moderniąją architektūrą reprezentuojančių pastatų. Toks stilių miksas miestui suteikia savotiško žavesio, įvairovės.

Belgrade apžiūrėkite bažnyčias, pavyzdžiui, Bajrakli mečetę, Šv. Savos bažnyčią. Dėmesio verti Albanijos rūmai, taip pat didingieji Serbijos ir Juodkalnijos Parlamento rūmai. Pavaikštinėkite bent viena iš gražiausių miesto aikščių, pavyzdžiui, Respublikos, Pergalės, Slavija ar kt. Jei keliaudami mėgstate apsilankyti muziejuose, Belgrade užsukite į Nacionalinį muziejų, Gamtos istorijos muziejų, Serbijos etnografijos muziejų ir kt. Ir tai dar ne viskas – Belgrade turistus vilioja Avala kalnas, Tito mauzoliejus. Jei keliaujate su mažaisiais, aplankykite zoologijos sodą ir susipažinkite su jo gyventojais.

Novi Sadas

Prie Dunojaus krantų įsikūręs didelis kultūrinis centras yra reikšmingas didmiestis Serbijos kontekste. Jei svečiuositės čia liepos mėnesį, galbūt turėsite progą sudalyvauti kelias dienas vykstančiame didžiuliame muzikos festivalyje – nuostabi patirtis.

Taip pat Novi Sade apžiūrėkite Petrovaradin tvirtovę, kurioje šiandien Jūsų laukia miesto muziejus, taip pat planetariumas ir observatorija. Mieste pamatysite grakščią Šv. Jurgio stačiatikių bažnyčią bei Mergelės katalikų bažnyčią, nepraleiskite progos apžiūrėti ir Novi Sado sinagogą. Žvilgsnius traukia didinga Dvorac Dundjerski pilis.

Jei mėgstate ekskursijas po muziejus, užsukite į Voivodinos muziejų ir Užsienio meno muziejų šiame mieste.

Kopaonik nacionalinis parkas

Kopaonik yra didžiausia kalnų grandinė šalyje, o parko plotas viršija 100 kvadratinių kilometrų. Viršukalnėse įrengtas slidinėjimo kurortas, viešbučiai, puikios slidinėjimo trasos, todėl smagus laikas garantuotas. O kur dar nuo kalnų atsiveriantis paveikslas...

Drvengrad kaimelis

Drvengrad kaimelis – vieta, į kurią turėtumėte užsukti keliaudami po Serbiją. Čia puikuojasi kelios dešimtys medinių namukų, statytų tradiciniu stiliumi, cerkvė, keli restoranai. Kaimelį raizgo medžiu grįstų gatvelių tinklas, o pažvelgus į tolį atsiveria neaprėpiamų kalnų vaizdas.

Sremska Mitrovica

Svečius sužavėsiantis šiaurinėje Serbijos dalyje besidriekiantis miestas yra vienas seniausių visoje Europoje.

Serbijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai