+370 5 2111444 Pr-Sk 8:00-23:00

Pigūs skrydžiai į Slovakiją

Pigūs skrydžiai į Slovakiją iš Lietuvos jau nėra naujiena! Atostogos Slovakijoje traukia slidinėjimo meistrus ir mėgėjus, juk Aukštųjų Tatrų nacionalinis parkas žiemos metu laukia visų išskėstomis rankomis. Savaitgalis Slovakijoje taip pat gausiai pasirenkama kryptis, dauguma tiesioginiu skrydžiu lekia į Bratislavą, šalies sostinę. Kainos Slovakijoje, taip pat ir sostinėje, nėra didelės, kiek didesnės nei Lietuvoje, tad didelių išlaidų transportui ar maistui neprireiks. Prakalbus apie Slovakijos maistą iškart vaizduotėje išnyra burnoje tirpstančio Brinzos sūrio paveikslas ir česnakinė sriuba, kuria gardžiuotis Slovakijos Tatruose tikras malonumas. Žygiai po kalnus, plaukimas upe išsirangiusia kalnų papėdėse, kylimas keltuvais, nuo kurių žvelgiama į švilpikų gyvenimą ar kalnų ožių ramybę, visa tai suteikia atostogos Slovakijoje. Transportas Slovakijoje puikiai išvystytas, didžiuosiuose miestuose autobusai kursuoja ištisą naktį, o po visą šalį itin patogu keliauti traukiniais, mėnesinio bilieto kaina siekia 26 eurus – laikas keliauti! Viešbučiai Slovakijoje populiaresni didžiuosiuose miestuose, dievinantys gamtą dažniau renkasi kalnų namelius ir mėgaujasi Slovakijos peizažais. Pasibaigusi kelionė į Slovakiją dar ilgai išliks pasąmonėje, akimirkos įamžintos kalnų papėdėse primins patirtus įspūdžius, o lauktuvėms parsivežta kalnų žolelių arbata atgaivins išgyventus potyrius.  

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai Slovakijoje: Bratislava (BTS), Žilina (ILZ), Košicė (KSC), Sliac (SLD), Poprad/Tatry (TAT).

Laikas: UTC+1

Valiuta: EUR

Gyventojų skaičius Slovakijoje: 5,4 mln.

Slovakijos plotas: 49 036 km²

Slovakijos įkūrimo data: keltai pirmąsias savo gyvenvietes dabartinėje Slovakijos teritorijoje įkūrė maždaug 450 m. pr. m. e.

Lankytinos vietos Slovakijoje: Bratislavi, Košicė, Banska Štiavnica, Spišo pilis, Vlkolinec, Demanovskos slėnio urvai, Bardejovas, Devino pilis, Pribylina, Slovakijos Rojus, terminiai baseinai.

Būtina paragauti: itin gardi česnakinė sriuba, paprastai verdama kalnų trobelėse, guliašo, pupelių ar sriubos su brinza taip pat vertinamos ir pamėgtos turistų. Bulviniai virtiniai su sūriu ir spirgučiais, kepti sūriai, mums gerai žinomi bulviniai blynai, raugintų kopūstų sriuba taip pat vyrauja Slovakijos virtuvėje, įžvelkite skirtumus! O desertui pyragas su riešutais ir žolelių arbata, kurios, patikėkite, rasite tik Slovakijoje.

Lauktuvės iš Slovakijos: medinės, kruopščiai išdrožinėtos dūdelės, įvairūs suvenyrai, kuprinės iš odos, švilpikų ar avių žaislai, kalnų batai, nacionalinis gėrimas Slivovica (slyvų degtinė), tradiciniai ožkų sūriai.

Pigiausi skrydžiai į Slovakiją galimi: pigių skrydžių gaudytojams norintiems susipažinti su Slovakija priimtiniausias variantas skristi dar neprasidėjus turistų antplūdžiui, pavasarį ar rudenį, o skrendantiems slidinėti rekomenduotina gaudyti paskutinės minutės pasiūlymą pigiems skrydžiams į Slovakiją – pirmyn!Komentarai