+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Slovakiją

Pigūs skrydžiai į Slovakiją iš Lietuvos jau nėra naujiena! Atostogos Slovakijoje traukia slidinėjimo meistrus ir mėgėjus, juk Aukštųjų Tatrų nacionalinis parkas žiemos metu laukia visų išskėstomis rankomis. Savaitgalis Slovakijoje taip pat gausiai pasirenkama kryptis, dauguma tiesioginiu skrydžiu lekia į Bratislavą, šalies sostinę. Kainos Slovakijoje, taip pat ir sostinėje, nėra didelės, kiek didesnės nei Lietuvoje, tad didelių išlaidų transportui ar maistui neprireiks. Prakalbus apie Slovakijos maistą iškart vaizduotėje išnyra burnoje tirpstančio Brinzos sūrio paveikslas ir česnakinė sriuba, kuria gardžiuotis Slovakijos Tatruose tikras malonumas. Žygiai po kalnus, plaukimas upe išsirangiusia kalnų papėdėse, kilimas keltuvais, nuo kurių žvelgiama į švilpikų ar kalnų ožių gyvenimą, visa tai suteikia atostogos Slovakijoje. Transportas Slovakijoje puikiai išvystytas, didžiuosiuose miestuose autobusai kursuoja ištisą naktį, o po visą šalį itin patogu keliauti traukiniais, mėnesinio bilieto kaina siekia 26 eurus – laikas keliauti! Viešbučiai Slovakijoje populiaresni didžiuosiuose miestuose. Dievinantys gamtą dažniau renkasi kalnų namelius ir mėgaujasi Slovakijos peizažais. Pasibaigusi kelionė į Slovakiją dar ilgai išliks pasąmonėje, akimirkos įamžintos kalnų papėdėse primins patirtus įspūdžius, o lauktuvėms parsivežta kalnų žolelių arbata atgaivins išgyventus potyrius.  

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai Slovakijoje: Bratislava (BTS), Žilina (ILZ), Košicė (KSC), Sliač (SLD), Poprad/Tatry (TAT).

Laikas: UTC+1

Valiuta: EUR

Gyventojų skaičius Slovakijoje: 5,4 mln.

Slovakijos plotas: 49 036 km²

Slovakijos įkūrimo data: keltai pirmąsias savo gyvenvietes dabartinėje Slovakijos teritorijoje įkūrė maždaug 450 m. pr. m. e.

Lankytinos vietos Slovakijoje: Bratislava, Košicė, Banska Štiavnica, Spišo pilis, Vlkolinec, Demanovskos slėnio urvai, Bardejovas, Devino pilis, Pribylina, Slovakijos Rojaus nacionalinis parkas, terminiai baseinai.

Būtina paragauti: itin gardi česnakinė sriuba, paprastai verdama kalnų trobelėse. Guliašas, pupelių sriubos su brinza taip pat vertinamos ir pamėgtos turistų. Bulviniai virtiniai su sūriu ir spirgučiais, kepti sūriai, mums gerai žinomi bulviniai blynai, raugintų kopūstų sriuba taip pat vyrauja Slovakijos virtuvėje, įžvelkite skirtumus! O desertui rinkitės pyragą su riešutais ir žolelių arbata, kurios, patikėkite, rasite tik Slovakijoje.

Lauktuvės iš Slovakijos: medinės, kruopščiai išdrožinėtos dūdelės, įvairūs suvenyrai, kuprinės iš odos, švilpikų ar avių žaislai, kalnų batai, nacionalinis gėrimas Slivovica (slyvų degtinė), tradiciniai ožkų sūriai.

Pigiausi skrydžiai į Slovakiją galimi: pigių skrydžių gaudytojams, norintiems susipažinti su Slovakija priimtiniausias variantas skristi dar neprasidėjus turistų antplūdžiui, pavasarį ar rudenį, o skrendantiems slidinėti rekomenduotina gaudyti paskutinės minutės pasiūlymą pigiems skrydžiams į Slovakiją prieš žiemos sezono pradžią – pirmyn!

Klimatas. Slovakijai būdingas žemyninis klimatas, kuomet šalyje vyrauja šaltos žiemos ir karštos vasaros. Būtent šiuo metu šalis sulaukia didžiausių turistų srautų, nepaisant to, kad termometro stulpeliai neretai perkopia net 30 °C karštį. Žiemą vidutiniškai vyrauja apie –2 °C šalčio.

Slovakija garsi savo kalnais, tad šalyje klimatas nevienodas. Žemumose vyrauja daugiau sausesni ir šiltesni orai, o štai kalnuotoje dalyje daugiau drėgmės, čia vėsiau, orai nepastovūs. Šalčiausias regionas šalyje – Tatrai.

Geriausias metas kelionei į Slovakiją yra pavasaris ir ruduo, kai nealina didelis karštis, bet lepina maloni šiluma. Jei į Slovakiją vykstama slidinėti, tuomet palankiausias metas kelionei bus gruodis – kovas.

Ekskursijos. Slovakija – išskirtinio kraštovaizdžio šalis, todėl čia netrūks nei lankytinų vietų, nei nuostabių gamtos erdvių, nei veiklų įvairių pomėgių turintiems keliautojams. Slovakija pirmiausia asocijuojasi su kalnais, todėl vykite čia žiemą ir pasinerkite į kupinas įspūdžių bei gerų emocijų atostogas kalnuose! Jūsų laukia daugybė slidinėjimo trasų: tiek pirmą kartą stojantiems ant slidžių, tiek profesionalams.

Šalis turtinga puikių SPA centrų – mėgaukitės karštosiomis versmėmis!

Keliaudami šiltuoju metų laiku nepraleiskite progos leistis į žygius po kalnus, grožėkitės kalnuose tyvuliuojančiais ežeras bei čiurlenančiais upeliais.

Viešint Slovakijoje būtina leistis į ekskursiją po stalaktitų ir stalagmitų urvus. Negana to, aplankykite gražiausias šalies pilis, kurių čia tikrai gausu. Ar žinote, kad Slovakijai tenka daugiausia pilių Europoje turinčios valstybės titulas?

Skirkite laiko ir ekskursijai po Bratislavą – čia gėrėsitės įstabia senosios ir moderniosios architektūrų derme.

Reikalingi dokumentai. Į Slovakiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Slovakijos apgyvendinimo įstaigų tinklas išvystytas puikiai – bet kuriuo metų laiku viešėdami šalyje galėsite rinktis iš daugybės apgyvendinimo vietų. Čia daug aukščiausio lygio poilsį garantuojančių viešbučių, kurie puikiai vertinami juose apsistojusių svečių. Rekomenduojame rinktis „Marrol‘s Boutique Hotel“, „Arcadia Hotel“, „Grand Hotel River Park, A Luxury Collection Hotel“, „Grand Hotel Kempinsksi High Tatras“ ir daug kitų. Šiuose viešbučiuose vyrauja prabanga, spindesys, dirba profesionalus personalas, tiekiamas aukščiausios kokybės maistas. Kambariuose – visi reikiami ir papildomi patogumai, viešbučiuose įrengti baseinai, saunos, treniruoklių salės, SPA centrai ir kt.

Ekonomiškam poilsiui rinkitės populiarius dviejų žvaigždučių viešbučius Slovakijoje, pavyzdžiui, „Hotel Flora“, „Hotel Polianka“, „Hotel Tatran“ ir kt.

Šventės ir festivaliai. Slovakijoje labai dažnai organizuojami renginiai, festivaliai, didelė jų dalis vyksta nuostabiose šalies pilyse, kas tik dar labiau sustiprina įspūdį.

Balandį Slovakijoje vyksta vyno festivalis. Gegužės mėnesį vienas populiariausių „skanių“ festivalių yra sūrio ir brinzos festivalis. Dar gegužę Bojnice pilyje organizuojamas Tarptautinis vaiduoklių ir dvasių festivalis, kurio metu dalyviai persirengia vaiduokliais ir baugina lankytojus. Tiesa, tokio tipo festivalis vyksta ne tik šioje pilyje.

Jei Slovėnijoje lankysitės prieš pat Kalėdas, užsukite į Bratislavos kalėdinį turgelį, nepaprastai žavingą ir pasakišką.

Transporto nuoma. Svečiuojantis tokioje gražioje šalyje verta pakeliauti po ją daugiau, o tam pravers automobilio nuoma. Nuomojantis Bratislavos oro uoste, kompaktiško, ekonomiško automobilio nuoma už parą kainuos tik nuo 22 eurų, didelio lengvojo automobilio – nuo 35 eurų. Visureigio nuoma už parą startuoja nuo 55 eurų, o mikroautobuso – nuo 40 eurų.

Nurodytos preliminarios nuomos kainos, automobilį rezervuojant maždaug prieš mėnesį.  Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Slovakijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 19 metų amžiaus asmuo (amžiaus reikalavimai skirtingose nuomos kompanijose skiriasi), daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Kai kurios nuomos kompanijos nurodo ir maksimalų vairuotojo amžių – 80 metų. Bet visi reikalavimai priklauso nuo nuomos kompanijos. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą ir kreditinę kortelę paslaugos apmokėjimui.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keli faktai:

  • slovakai labai draugiški ir paslaugūs;
  • mažesnių miestelių ir kaimų gyventojai nevengia turistų pasikviesti į namus, pavaišinti.


Slovakijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai