+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Slovakijoje

Kalnuotoje ir nepaprasto grožio šalyje laukia įspūdingos atostogos Čia tobulą laiką praleis visi: norintys pabėgti nuo didmiesčių šurmulio, trokštantys ramybės ir harmonijos, norintys smagaus ir aktyvaus laisvalaikio gamtoje. Lygumų ir kalnų kontrastas šalies gamtai teikia unikalumo, ir žavesio, snieguotos Tatrų viršukalnės žada nepamirštamus įspūdžius, o po visą šalį pabirusios gražiausios pilys kviečia jomis grožėtis. O kur dar senamiesčiai, jaukios, grįstos gatvelės, kuriose laikas tarytum sustojo prieš šimtmečius, nepaprastai gražūs maži kaimeliai su labai svetingais vietiniais gyventojais.

Lankytini objektai Slovakijoje laukia keliautojų, pasirengusių nuotykiams ir smagiam laikui.

TOP 5 lankytinos vietos Slovakijoje

Bratislava

Slovakijos sostinė Bratislava jaukiai įsitaisiusi Dunojaus pašonėje. Jau minėjome, kad šalis turtinga nuostabaus grožio pilių. Vieną tokių rasite ir šiame mieste. Bratislavos pilis kadaise buvo gynybinė tvirtovė, ji ne kartą buvo apgriauta, net sudeginta, perstatyta. Ji buvo galutinai atstatyta  XX a., o šiandien čia veikia Slovakijos nacionalinis muziejus.

Šv. Martyno katedra – vieta, kurioje kadaise buvo karūnuojami karaliai ir karalienės. Katedra garsi dėl savo įspūdingo bokšto, siekiančio net 85 metrus. Neaplenkite ir Senosios Rotušės – čia užsukite į miesto muziejų.

Bratislavoje turėsite progą apžiūrėti vienintelius išlikusius viduramžių vartus – Mykolo vartus. Šiandien čia veikia nedidelis muziejus.

Mieste aplankykite ir zoologijos sodą, nuostabų botanikos sodą.

Košicė

Šis miestas dažnai tituluojamas rytinės Slovakijos dalies sostine. Čia ypatingai nuostabus senamiestis – skirkite jam laiko, pavaikštinėkite ramybe dvelkiančiomis gatvelėmis, apžiūrėkite abipus jų įsikūrusius statinius. Viena dailiausių čia – gotikos stiliaus Šv. Elžbietos katedra. Apskritai visame mieste architektūra sužavės – čia gausu rūmų, senovinių namų.

Svečiuodamiesi Košicėje pasigrožėkite dainuojančių fontanų šou. Šiltuoju metų laiku vakarais į šią vietą susirenka daug vietinių ir turistų, o fontanai nusidažo įvairiausiomis spalvomis ir sukuria tikrą stebuklą skambant muzikai.

Esate užkietėjęs muziejų lankytojas? Košicėje užsukite į Požeminį archeologijos muziejų, Rytų Slovakijos muziejų, daug dėmesio sulaukia Vaškinių figūrų muziejus.

Demanovskos slėnio urvai

Kalnuotoji Slovakija, nenuostabu, turtinga ir urvų, kurie žavi paslaptingumu ir gamtos sukurtais stebuklais. Vienas tokių – Žemuosiuose Tatruose slypintys Demanovskos urvai, kuriuos pelnytai galima pavadinti ištisa urvų karalyste. Apie tris dešimtis kilometrų besitęsiantys urvai pažeria daug grožybių: akmeniniai, lediniai stalaktitai, apledėję kriokliai, didžiuliai varvekliai...

Slovakijos rojus

Taip vadinamas šalies regionas, kuriame šauniai laiką praleis gamtos mylėtojai ir neabejingi aktyviam laisvalaikiui, mat čia organizuojami įspūdžių kupini žygiai pėsčiomis, dviračiais. Turėsite įveikti kliūtis ir adrenalino teikiančius ruožus, grožėsitės įstabia gamta.

Beckovo pilis

Tai viena didingiausių pilių šalyje. Tiesa, čia neišvysite įspūdingai įrengtų menių, prabangos, bet pamatysite tikrą istorinį palikimą.
Komentarai