+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į JAV

Pigūs lėktuvų bilietai į JAV daugelio svajonė ir jai lemta išsipildyti! Vis dažniau skrydžiai už Atlanto į Jungtines Amerikos Valstijas lepina žemomis kainomis. Atostogos JAV tampa įkandamos kiekvienam, o patirti įspūdžiai šioje šalyje išlieka visam gyvenimui. Pigūs bilietai internetu į JAV puiki galimybė ištrūkti iš kasdienybės ir pasinerti į žvilgantį JAV pasaulį. JAV miestai Niujorkas, Vašingtonas, Las Vegas, Dalasas, Hiustonas, Filadelfija, Majamis, Los Andželas, San Franciskas, Santa Barbara, visi unikalūs ir skirtingi, bet tuo pačiu ir panašūs savo didybe. JAV gyvenimas įtraukia kiekvieną apsilankiusį, vien amerikietiški filmai išryškinantys šalies privalumus ir spindinčius miestus, neleidžia atitraukti akių ir vilioja kuo greičiau apsilankyti užburiančioje šalyje. JAV orai kiekvienoje valstijoje įvairūs, nenuostabu, juk šalis išskirtinai didžiulė. Transportas JAV puikiai išvystytas, kadangi atstumai milžiniški, šalyje plačiai naudojamasi vietiniais skrydžiais lėktuvu.

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai JAV: Niujorkas (NYC), John F. Kennedy Intl (JFK), Newark (EWR), La Guardia (LGA), Majamis (MIA), Fort Lauderdale-Hollywood (FLL), SPB (MPB), Dade Collier (TNT), Atlanta (ATL), Technology Park (JAE), Perimeter Mall (JAJ), Perimeter Mall (JAJ), Beaver Ruin (JAO), William B Hartsfield (ATL), Čikaga (CHI), Midway (MDW),  Alentaunas (ABE), Abilene (ABI), Ambler (ABL), Albukerkė (ABQ), Olbanis (ABY), Bolling AFB (BOF), Balt/Wash Intl (BWI), Ronald Reagan International (DCA), Baltimore Greenbelt T (GBO), Dulles Intl (IAD), Glenn L Martin (MTN), Nw Florida Beaches Int (ECP), Southwest Florida Reg (RSW).

Laikas: nuo UTC-5 iki UTC-10, vasaros nuo UTC-4 iki UTC-10

Valiuta: Jungtinių Valstijų Doleris (USD)

Gyventojų skaičius JAV: 323,3 mln.

Plotas: 9 826 630 km²

JAV įkūrimo data: 1776 m. trylikai kolonijų paskelbus nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos

Lankytinos vietos: Niujorkas, Vašingtonas, Majamis, Las Vegas, Holivudas, Didysis kanjonas, Baltieji rūmai, Antilopės Kanjonas, Arkų nacionalinis parkas, Auksinių vartų tiltas, Baltieji smėlynai, Didžiojo Tetono nacionalinis parkas, Disneilendas, Empire State pastatas, Kapitolijus, Laisvės statula, Ledynų įlankos nacionalinis parkas, Mamuto urvas, Manhetenas, Mirties slėnis, Monumento slėnis, Niagaros kriokliai, Napos slėnis, Rašmo kalno nacionalinis paminklas, Raudonmedžio nacionalinis parkas, Spalvotoji dykuma, Stiklo paplūdimys, Siono nacionalinis parkas, Velnio bokštas, Havajai.

Būtina paragauti: turbūt daugeliui JAV virtuvė asocijuojasi su greitu ir ne itin sveiku maistu, greito maisto restoranai tikrai plačiai paplitę šalyje, bet tam tikruose miestuose yra ir kitų tradicinių patiekalų, kuriuos vertėtų paragauti. Krabų paplotėlius siūlo Baltrimorė, lašišos kepsniu garsėja Sietlas, jautienos šonkauliukais vaišina Dalasas, o storapadė pica neatsiejama nuo Čikagos. Šalies pietvakariuose populiari meksikietiška bei ispaniška virtuvės, o bene sveikiausias maistas JAV su šviežiais, ekologiškais produktais džiugina Kalifornijoje.

Lauktuvės iš JAV: JAV neaprėpiamo dydžio multikultūriška šalis, valstijų įvairovė ir skirtumai, čia lauktuvių rasite kiekvienam pagal poreikius, pradedant NBA krepšinio atributika, Laisvės statulėle ar „Victoria Secret“ gaminiu, baigiant stiklainiuku smėlio iš Didžiojo kanjono ar akmenėliu iš po Niagaros krioklio.

Pigiausi skrydžiai į JAV galimi: rekomenduotina gaudyti specialius ar paskutinės minutės į JAV pasiūlymus, kurie pastaruoju metu pasitaiko tikrai dažnai į įvairias valstijas, sėkmės!

Klimatas. Dėl milžiniško JAV plotas klimatas visoje šalyje nėra vienodas. Šalis driekiasi beveik per visas klimato juostas. Didžiojoje dalyje vyrauja vidutinių platumų klimatas. Havajuose ir Floridoje dominuoja atogrąžų klimatas, pietinėje šalies dalyje besidriekiančiose dykumose – aridinis, o Aliaskoje, žinoma, arktinis.

Ekskursijos. Kalbant apie tai, ką aplankyti Jungtinėse Amerikos Valstijose, galima pasakoti ir pasakoti, nes šalis milžiniška ir labai turi daug įspūdingų miestų, gamtos stebuklų. Be abejonės, verta leistis į ekskursijas po visame pasaulyje garsius miestus, apie kuriuos dažnai girdime, skaitome knygose, matome filmuose. Šie miestai yra Niujorkas, Majamis, Vašingtonas, Los Andželas, Las Vegasas, Manhatanas ir kt.

Būtinai dovanokite sau pažintį bent su keleriomis iš šių nepaprastų vietų: Didysis kanjonas, Arkų nacionalinis parkas, Vait Sandsas (angl. White Sands), Kapitolijaus Rifo nacionalinis parkas, Disneilendas, Niagaros krioklys, Spalvotoji dykuma, Havajai, Grand Titono nacionalinis parkas, Napos slėnis ir daugybė nepakartojamų vietų JAV, kurias verta įtraukti į lankytinų vietų šioje šalyje sąrašą.

Reikalingi dokumentai. Į JAV keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis LR piliečio pasas. Iki 90 dienų vizitui JAV viza LR piliečiams nereikalinga, bet privalu turėti Elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą.

Populiarūs viešbučiai. Jungtinėse Amerikos Valstijose – beveik pusšimtis tūkstančių apgyvendinimo įstaigų! Turbūt nė nereikia sakyti, kad kiekvienas keliautojas čia atranda geriausiai jo galimybes ir poreikius atitinkančią vietą. JAV gausu aukščiausio lygio poilsį siūlančių penkių žvaigždučių viešbučių. Pasirinkite iš populiariausių ir geriausiai svečių vertinamų. Pavyzdžiui, „The Tennessean Personal Luxury Hotel“, „Chancellor‘s House Hotel“, „Villas at Pelican Hill“, „Williamsburg Inn – A Colonial Williamsburg Hotel“, „Franklin Guesthouse“ ir daugybės kitų. Visuose užtikrinamas karališkas poilsis, idealiai įrengti apartamentai, malonus aptarnavimas, patogumą garantuojančios būtinos ir papildomos paslaugos.

Ekonomiškai viešnagei Jungtinėse Amerikos Valstijose galėsite rinktis iš plataus asortimento ekonominės klasės viešbučių, kuriuos puikiai įvertino juose apsistoję svečiai. Rinkitės „Gatlinburg Inn“, „Ambassador Inn & Suites“, „Governor‘s House Inn“, „Inn on the Beach“ ir iš daugybės kitų.

Šventės ir festivaliai. Liepos 4 dieną JAV švenčiama Nepriklausomybės diena. Šioje šalyje svarbi Padėkos diena. Ji švenčiama kasmet ketvirtą lapkričio mėnesio ketvirtadienį.

„Burning man“ yra kasmet Nevados valstijoje organizuojamas festivalis, trunkantis savaitę. Tai yra alternatyvaus meno festivalis, kurio esminiu tikslu įvardijamas siekis sukurti bendruomenę, nebijančią saviraiškos. Festivalyje vyksta performansai, spektakliai, koncertai, pristatomi meno kūriniai ir kt. Keista tai, kad dalis pristatomų kūrinių iškart čia vietoje sudeginami.

Kasmet Jungtinėse Amerikos Valstijose vyksta arbūzų šventė.

Sausio pabaigoje ir vasario pradžioje net kelias savaites švenčiami kinų Naujieji metai.

Transporto nuoma. Jungtinės Amerikos Valstijos tokios didelės ir čia tiek nuostabių vietų, kurias verta pamatyti, kad neabejotinai rekomenduojama išsinuomoti automobilį ir kuo daugiau keliauti bei susipažinti su skirtingomis vietovėmis. Jei nuomositės automobilį Niujorko oro uoste, tai mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma parai kainuos nuo 80 eurų, o už didelio lengvojo automobilio nuomą parai mokėsite nuo 90 eurų. Jei norėsite keliauti visureigiu, tai šio tipo automobilio nuoma parai kainuos nuo 100 eurų, o mikroautobuso – nuo 120 eurų. Kabrioleto kainos parai bus nuo 135 eurų.

Jei keliausite poilsiauti, pavyzdžiui, į Majamį, tai automobilių nuomos kainos bus kur kas mažesnės. Mažo ar vidutinio dydžio automobilis parai kainuos tik nuo 35 eurų, o didelis lengvasis automobilis – nuo 38 eurų. Visureigio nuomos kainos parai bus nuo 45 eurų, mikroautobuso – nuo 50 eurų, o kabrioleto parai nuoma kainuos tik nuo 55 eurų.

Nuomos kainos nurodytos apytikrės, kai automobilis rezervuojamas prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai: likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį JAV gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 21 metų amžiaus asmuo. Daugelis nuomos bendrovių taiko mažiausiai 1 metų vairavimo stažo sąlygą. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kelionės dokumentą ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • sveikinantis populiari frazė „Hi! How are you doing?“
  • arbatpinigiams – apie 15 procentų.


JAV miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai