+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Tradiciniai patiekalai Prancūzijoje

Prancūzų virtuvė puikiai žinoma visame pasaulyje, ji asocijuojasi su rafinuotumu, moderniais, išskirtiniais skoniais. Tiek pat dėmesio skiriama ne tik pačiai patiekalo gamybai, skoniui, ingredientams, bet ir patiekalo puošybai bei pateikimui. Teigiama, jog šios šalies virtuvės ypatumai pradėjo formuotis dar XVI amžiuje.

Nors prancūzų virtuvė išsiskiria gurmaniškais skoniais, visgi dominuojantys ingredientai kiek priklauso ir nuo regiono. Pavyzdžiui, pakrantės regionuose neabejotinai pirmauja jūros gėrybės, kurias prancūzai geba paruošti tiesiog tobulai. Šiaurinėje šalies dalyje dominuoja mėsos patiekalai, o štai Burgundijoje pirmuoju smuiku griežia varlių kojelės, sraigės.

Padažai šios šalies virtuvėje taip pat vaidina labai reikšmingą vaidmenį. Padažų įvairovė stebina – jų suskaičiuojama apie tris tūkstančius rūšių!

Tiek tradiciniai Prancūzijos patiekalai, tiek visi kiti gaminami laikantis griežtų taisyklių. Tradiciniai patiekalai Prancūzijoje pasižymi aukščiausios kokybės produktais, virtuvės šefo talentu ir modernia įranga maistui gaminti.

TOP 6 tradiciniai patiekalai Prancūzijoje

Rillettes

Rillettes yra mėsos pasta, primenanti paštetą. Dažniausiai gaminama iš triušienos, kiaulienos, vištienos, žąsienos, rečiau – iš antienos, o kai kur iš žuvies. Rillettes dėl itin švelnios tekstūros neretai pavadinama ruduoju džemu.

Svogūnų sriuba

Gali pasirodyti, kad sriuba ne itin gardi, juk svogūnus mėgstame tikrai ne visi, tačiau paragavus šios sriubos nuomonė pasikeis akimirksniu. Iš karamelizuotų svogūnų ir jautienos sultinio pagaminta sriuba nustebins net didžiausius skeptikus! Dažniausias šios sriubos patiekimas – dubenyje, užkepta duonos rieke. Neapsieinama ir be sūrio, kuris Prancūzijoje labai vertinamas.

Tournedos Rossini

Taip vadinamas patiekalas yra riebaluose apkepta jautienos filė patiekiama ant skrebučio. Šalia mėsos dedama ir šiek tiek kepenėlių bei, žinoma, padažo. Koks gi prancūzų patiekalas apsieis be kokio nors nuostabaus padažo? Šiai jautienai dažniausiai naudojamas sviestas, kiaušiniai, grietinėlė, todėl jis įgauna gana ryškų skonį, yra riebus.

Sviestiniai rageliai

Paminėjus Prancūziją daugelis tarytum pajunta viliojantį sviestinio ragelio, vadinamo kruasanu, aromatą ir švelnų skonį. Pusmėnulio formos rageliai neretai laikomi Prancūzijos simboliu. Kepami jie iš sluoksniuotos tešlos, o norint iškepti tikrus prancūziškus ragelius reikia atitinkamų žinių bei įgūdžių. Kruasanas gali būti be įdaro arba su įdaru, įvairiais „pabarstukais“.

Confit de canard

Tai anties kulšelė, troškinta taukuose. Patiekalo gamybos procesas netrumpas – visą parą mėsa turi būti marinuojama, tada kelias valandas verdama taukuose, paskui apkepinama. Kulšelė patiekiama dažniausiai su skrudintomis bulvytėmis ir specialiu pažadu.

Bouillabaisse

Šis patiekalas ypač populiarus Provanso regione. Tai žuvienė iš ungurio, jūrų gaidžio, skorpionžuvės ir kitų žuvų. Žuvienei pagardinti naudojama greipfruto žievelė, brangiausias prieskonis pasaulyje – šafranas. Žuvienė patiekiama su česnakinio majonezo padažu.





Prancūzijos miestai, kurie Jums gali patikti




Komentarai