+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Prancūzijoje

Prancūzijai prikabinta romantiškiausios šalies etiketė, nors ja liks sužavėti ne tik įsimylėjėliai, bet ir meno, muzikos, teatro, architektūros gerbėjai. Prancūzija pavergs kiekvieno keliautojo širdį, visi atras kažką tokio, kas privers šią šalį pamilti – gal tai bus viduramžius menantys miesteliai, gal ištaigingos vilos, grakščios pilys, ramybę spinduliuojantys kaimeliai, ypatingos auros gaubiami senamiesčiai, o gal kvapą gniaužiantis gamtos grožis? Lankytini objektai Prancūzijoje ir jų gausa paskatins čia sugrįžti dar ne kartą.

TOP 5 lankytinos vietos Prancūzijoje

Paryžius

Viešėti Prancūzijoje ir neaplankyti sostinės Paryžiaus – daugelio svajonių miesto? Ne, tai būtų neatleistina! Todėl nepriklausomai nuo to, kurioje šalies vietoje apsistosite, būtinai skirkite laiko meilės miestu tituluojamam Paryžiui.

Tikriausiai nė nereikia sakyti, kad į lankytinų objektų sąrašą verta įtraukti garsiąja trijulę: Eifelio bokštą, Triumfo arką ir nuostabaus grožio Dievo Motinos katedrą.

Mėgstantys lankytis muziejuose Paryžiuje nenusivils. Pirmiausia, užsukite į vieną garsiausių visame pasaulyje muziejų – Luvrą, taip pat aplankykite Pikaso, Viduramžių muziejų ir kitus.

Netoli Paryžiaus įsikūrę Versalio rūmai – tikras prancūzų klasicizmo šedevras. Apie dvi dešimtis tūkstančių žmonių talpinantys rūmai yra vieni puošniausių visos Europos mastu.

Keliaujantieji su mažaisiais turėtų skirti bent dieną Disneilendui, vienam lankomiausių Europos atrakcionų parkų. Čia ne tik „pasikrausite“ gerų emocijų, patirsite begalę nuotykių, papildysite adrenalino atsargas, bet ir susipažinsite su vaikystės pasakų herojais.

Karkasonas

II amžiuje pr. Kr. išdygęs miestas šiandien yra viduramžių miesto pavyzdys, masinantis čia ne tik istorijos, archeologijos gerbėjus, bet ir kitus smalsuolius. Bene patraukliausia šiame mieste – ypatinga aura, tarytum nukelianti ten, kur prieš daugybę metų sustojo laikas. Tvirtovė nuolat buvo plečiama, o šiandien miesto svečius pasitinka net 1,2 kilometrų ilgio dar romėnų laikų gynybinės sienos liekanos. Šiltuoju metų laiku Karkasone organizuojami festivaliai – sudalyvauti tokiame renginyje būtų labai įdomi patirtis.

Didžiųjų Alpių kelias

700 kilometrų neapsakomų vaizdų – tai Didžiųjų Alpių kelio ypatumas. Vien dėl jo viešint Prancūzijoje verta išsinuomoti automobilį ir leistis į įspūdingą kelionę. Jus lydės didingi į dangų besistiebiantys kalnai, svajingi slėniai, uolėtos kalvos, jaukūs miesteliai.

Šamboro pilis

Luaros slėnio pasididžiavimas – Šamboro pilis – yra viena įspūdingiausių šalyje. Renesanso stilių reprezentuojantis statinys itin grakštus, didingas, elegantiškas.

Calanque

Tai kvapą gniaužiančių gamtos vaizdų vieta – pietinėje šalies dalyje apie dvi dešimtis kilometrų besidriekianti pakrantė su daugybe įstabių įlankėlių. Didžiausias įspūdis – šį gamtos stebuklą apžiūrėti plaukiant laivu, kai neapsakomus vaizdus dovanoja statūs kalkakmenio skardžiai, apačioje susiduriantys su sodriai žydru jūros kilimu.

Prancūzijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai