+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-22:00, Št-Sk 9:00-18:00

Lankytinos vietos Belgijoje

Šokoladu ir išskirtinio skonio vafliais masinanti Belgija patiks ne vien smaližiams. Ši šalis garantuos turiningas ir nepaprastai įdomias atostogas. Nuostabi gamta, jaukūs miesteliai, modernūs didmiesčiai, tankus gražiųjų upių tinklas, plati architektūros spalvų paletė, pasakiška pakrantė... Tai – Belgija!

Lankytini objektai Belgijoje laukia Jūsų dėmesio!

TOP 5 lankytinos vietos Belgijoje

Briuselis

Belgijos sostinėje Briuselyje Jūsų laukia puikios atostogos. Vienas iš daugiausiai lankytojų sulaukiančių objektų mieste yra Penkiasdešimtmečio parkas, supantis rūmus, dedikuotus šalies nepriklausomybės 50-iui. Šiandien rūmuose veikia muziejai.

Lankomiausia vieta mieste – Didžioji aikštė, saugoma UNESCO. Tai yra daugybės renginių vieta, čia vyksta kalėdinės mugės, įspūdingas renginys – Gėlių kilimas.

Apžiūrėkite garsiąją Besišlapinančio berniuko skulptūrą, pastatytą dar 1619 metais. Šis berniukas – tai kunigaikščio sūnus, kuris mūšyje šlapinosi prie medžio. Tai yra vienas iš miesto simbolių, kurį išvysite keliautojams skirtoje informacijoje, reprezentuojančioje Belgijos sostinę.

Karaliaus rūmai – labai dailus ir didingas statinys mieste. Taip pat aplankykite mieste įsikūrusius muziejus, pavyzdžiui, Kakavos ir šokolado muziejų, Belgijos karališkąjį dailės muziejų ir kt.

Briugė

Labai gražus miestas, ne veltui pavadinamas šalies viduramžių stebuklu. Briugė išlaikė XIII amžiui būdingą stilių, čia neabejotinai pakerės senoviniai pastatai, juos skiriančios siauros gatvelės, grįstos akmenimis, kanalai – aplinka neabejotinai nukels keliais šimtmečiais į praeitį. Tai yra labai romantiškas miestas.

Briugėje aplankykite Turgaus aikštę, vadinamą miesto širdimi, Šv. Kraujo bažnyčią, kurioje saugoma išskirtinė relikvija – buteliukas su kraujo ir vandens lašais, nuplautais nuo Kristaus kūno.

Briugėje užsukite į Groeningemuseum, taip pat dėmesio vertas Gruuthusemuseum.

Antverpenas

Antverpenas siejamas su deimantais – būtent Antverpene įvyksta kur kas daugiau negu pusė visų pasaulio deimantų pirkimo ir pardavimo sandorių.

Antverpene patiks besidomintiems istorija, senąja architektūra – čia išlikę nemažai įvairius laikotarpius primenančių istorinių pastatų. Mieste taip pat apžiūrėkite XVI amžiuje iškilusią Antverpeno pilį, dailią miesto rotušę, grakščią Dievo Motinos katedrą. Aplankykite Deimantų muziejų, Fotografijos muziejų, Museum Plantin-Moretus. Jei keliaujate su vaikais, neaplenkite zoologijos sodo ir susipažinkite su jo gyventojais.

Orvalio vienuolynas

Vienuolynas iškilo seniai – dar XII amžiuje, bet vykstant Prancūzijos revoliucijai pastatas buvo visiškai sugriautas. Atstatymo darbai prasidėjo tik XX amžiaus pirmoje pusėje, o siekiant kompensuoti statinio atstatymo darbus, čia buvo įkurta alaus darykla.

Palace du Grand Sablon

Ši aikštė yra nepaprastai graži ir alsuoja prabanga. Čia susitelkę daug restoranų, kavinukių, antikvariatų. Būdami šioje vietoje apžiūrėkite elegantišką ir vitražiniais langais išsiskiriančią Notre-Dame du Sablon bažnyčią.

Belgijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai