+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-18:00, Št 10:00-18:00

Lankytinos vietos Bulgarijoje

Pietrytinėje Europos dalyje įsikūrusi Bulgarija keliautojus masina puikiu klimatu, pasakiška gamta, idiliškais paplūdimiais, žavingais miesteliais, rožių laukais... Nuostabūs lankytini objektai Bulgarijoje maloniai nustebins. Neabejokite: jei atvyksite į Bulgariją kartą, tai pamilsite šalį ir svajosite sugrįžti.

TOP 5 lankytinos vietos Bulgarijoje

Varna

Tūkstantmetį skaičiuojantis Varnos miestas yra trečias pagal dydį šalyje. Varną garsina seniausi pasaulyje auksiniai daiktai, rasti miesto teritorijos kapavietėse ir šiandien saugomi Varnos archeologijos muziejuje. Apsilankę šiame mieste, turėsite unikalią progą pamatyti tokį lobį.

Čia labai patiks mėgstantiems lankytis muziejuose, būtinai užsukite į etnografijos, jūrų muziejus, o keliaujantys su mažaisiais turėtų aplankyti vieną iš linksmiausių pramogų vietų – delfinariumą.

Varna bus puiki vieta skaniai pavalgyti, apsipirkti, pasimėgauti bulgariškomis linksmybėmis.

Nesebaras

Tai – vienas iš seniausių miestų Europoje, įsikūręs nedidelėje saloje, su žemynine šalies dalimi besijungiančioje tiltu. Nesebaro istorija skaičiuojama jau tris tūkstantmečius, todėl šiame mieste neabejotinai rasite daugybę lankytinų objektų.

Pasivaikščiokite siauromis, jaukiomis gatvelėmis, nukelsiančiomis į antikos, viduramžių ir renesanso laikus – šių laikotarpių pastatai puikuojasi abipus miesto gatvių. Tai senoji miesto dalis, kontrastuojanti su Naujuoju Nesebaru – išpuoselėtu kurortu, užtikrinančiu aukščiausio lygio poilsį. Nesebarą verta pasirinkti tiems, kurie nori per atostogas suderinti ir poilsį, lepinimąsi paplūdimio malonumais, ir pažintinius tikslus.

Sofija

Bulgarijos sostinė Sofija per savo istoriją patyrė tikrai nemažai – įkurta dar I amžiuje ji ne kartą buvo sugriauta ir iš naujo atstatyta. O šiandien pasitinka keliautojus kaip niekada graži ir turinti, ką pasiūlyti smalsiems turistams. Miesto įkūrimą gaubia legenda, kurią sužinosite atvykę į miestą.

Sostinėje apžiūrėkite 1912 metais iškilusį Aleksandro Nevskio soborą, išdabintą tuzinu paauksuotų kupolų.

Skirkite laiko miesto muziejams, pavyzdžiui, archeologijos muziejui, etnografijos muziejui, Nacionaliniam gamtos istorijos muziejui.

Rilos vienuolynas

Kalnuose įsikūrusį Rilos vienuolyną sudaro ištisas trijų šimtų pastatų kompleksas, jau senokai įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Įspūdingo dydžio kompleksas sužavės akį traukiančia architektūra, nuostabiomis freskomis. Įspūdingoje vienuolyno bibliotekoje saugoma net apie 16 tūkstančių knygų, galybė XV–XIX amžiaus rankraščių. Negana to, nuo kalnuose įsikūrusio vienuolyno atsiveria įspūdingas peizažas į kalnus ir į daugiau negu tris dešimtis viršukalnių!

Visas vienuolyno kompleksas užima didžiulę teritoriją – apie 8 800 kvadratinių metrų.

Belogradčiko uolos

Šią vietovę pelnytai galima vadinti viena iš labiausiai kvapą gniaužiančių šioje šalyje. Čia daug uolų, kur kai kurios uolos siekia net iki poros šimtų metrų aukštį. Dalis uolų gaubia legendos, dalis iš jų turi net vardus.

Bulgarijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai