+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-22:00, Št-Sk 9:00-18:00

Lankytinos vietos Latvijoje

Tam, kad jūsų atostogos būtų puikios ir turiningos, visai nebūtina vykti į tolimas šalis. Įspūdingas ir begalę puikių emocijų dovanosiančias atostogas galite praleisti kaimyninėje Latvijoje. Su džiaugsmu pažinkite čia puoselėjamas gražias tradicijas. Latvijoje Jūsų laukia kokybiškas poilsis išpuoselėtuose paplūdimiuose. Galite keliauti po šalį ir mėgautis miškų bei ežerų kuriama harmonija, atrasti tobulų vietų atostogoms, keliauti po šalies muziejus, nacionalinius parkus, mėgautis kultūra. Latvija – puiki atostogų kryptis šeimoms su vaikais.

TOP 5 lankytinos vietos Latvijoje

Ryga

Aplankykite Latvijos sostinę Rygą, turinčią į UNESCO saugomą senamiestį, tad skirkite laiko pasivaikščiojimui nuostabiomis jo gatvelėmis. Apžiūrėkite dailiąją Rygos katedrą, XIII amžiuje iškilusią Šv. Petro bažnyčią, ankstyvosios gotikos bruožų turtingą Šv. Jokūbo bažnyčią.

Miesto centre įsikūrusi Esplanada – didžiulis parkas, kuriame rasite ir nacionalinį dailės muziejų bei Latvijos dailės akademiją.

Norintys išvysti medinės architektūros palikimą, keliaukite į Kalnciemo gatvės kvartalą.

Mėgstantiems lankytis muziejuose Ryga bus tikras atradimas – užsukite į Latvijos architektūros muziejų. Kinomanai turėtų neaplenkti Rygos filmų muziejaus, o besidomintiems istorija ir norintiems sužinoti daugiau apie Latviją bei jos sostinę, patiks Rygos istorijos muziejuje. Neabejingi menui laukiami Literatūros, teatro ir muzikos muziejuje, dėmesio verti ir Etnografijos muziejus po atviru dangumi, Latvijos gamtos istorijos muziejus bei daug kitų.

Sigulda

Miestas, neretai pavadinamas „Latvijos Šveicarija“, įsikūręs nuostabios gamtos apsuptyje – Gaujos nacionalinio parko slėniuose. Siguldoje aplankykite pilių kompleksą, kurį sudaro Naujoji ir viduramžių pilys. Viduramžių pilies statybos prasidėjo dar XIII amžiuje, vėliau ji buvo apleista ir tik XIX amžiuje šalia jos griuvėsių ėmė kilti Naujoji pilis.

Svečiuodamiesi Siguldoje aplankykite ir kitame upės krante stūksančią Turaidos pilį, menančią viduramžius. Tai tikrų tikriausias archeologijos ir architektūros paminklas, pradėtas statyti dar XIII amžiuje.

Išbandykite smagią pramogą – kelkitės keltuvu per Gaujos upę. Lynu sliuokite virš upės 43 metrų aukštyje, distancija – kiek daugiau kaip kilometras. Keldamiesi keltuvu ne tik pasisemsite puikių emocijų, bet ir įsitikinsite, kodėl ši vieta vadinama „Latvijos Šveicarija“.

Alyvų sodas

Duobelės gyvenvietėje įsikūręs alyvų sodas masina gamtai ir grožiui neabejingus keliautojus. Apie 4 hektarus užimančiame sode auga kone didžiausia alyvų kolekcija visoje Europoje. Čia – per 200 alyvų rūšių.

Gūtmanio ola

Tai – didžiausia ola Baltijos šalyse, jos viduje ant sienų pamatysite nuo XVII amžiaus išlikusius sienų užrašus.

Rundalės pilis

Įspūdingo grožio pilis turi 138 kambarius, spindinčius prabanga. Verta pasižvalgyti ne tik po pačią pilį, bet ir ją supančius sodus.

Latvijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai