+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-20:00, Št-Sk 10:00-18:00

Lankytinos vietos Liuksemburge

Žavingas ir daug puikių nuotykių siūlantis Liuksemburgas laukia smalsių, žingeidžių ir turiningas atostogas vertinančių keliautojų! Svečiuodamiesi čia žavėsitės nuostabaus grožio šalies gamta, kurioje persipina kalnų ir slėnių kuriama pasaka, neabejotinai Jus užburs ir privers įsimylėti jaukūs, ramūs viduramžių dvasios persmelkti miesteliai, taip pat pakerės didingos pilys.

Lankytini objektai Liuksemburge laukia Jūsų, o dar geriau tai, kad dėl nedidelio šalies ploto galėsite apkeliauti kone visą šalį!

TOP 5 lankytinos vietos Liuksemburge

Liuksemburgas

Tai Liuksemburgo sostinė turinti tokį patį pavadinimą kaip ir pati šalis. Ant kalvos ir uolų įsitaisęs miestas žada ne tik įdomius maršrutus, lankytinus objektus, bet ir pasakiškus peizažus. Kadaise ant uolėto kyšulio iškilo pilis, o aplink ją ėmėsi kurtis ir visas miestas, šiandien vadinamas Liuksemburgu.

Mieste apžiūrėkite gražiuosius Grand Ducal rūmus, kurių seniausia dalis pastatyta dar XVI amžiuje. Liuksemburge Jūsų dėmesio ir fotoaparato blyksčių laukia Notre Dame katedra, kurioje veikia vargonų galerija. Jei esate neabejingi muziejams, užsukite į Liuksemburgo miesto istorijos muziejų ir Nacionalinį meno ir istorijos muziejų.

Po turiningos dienos mieste ramiai pavaikštinėkite Liuksemburgo senamiesčiu, kuris pelnytai įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Ši miesto dalis – ypatinga, įsitikinkite tuo. Taip pat mieste nestokojama prižiūrėtų ir labai dailiai sutvarkytų žaliųjų zonų – tobulai tiks dienos pabaigai ar, atvirkščiai, rytiniam pasivaikščiojimui, kai miestas dar tik bunda.

Būtina paminėti dar vieną traukos centrą Liuksemburge – Pétrusse kazematus arba požeminių gynybinių tunelių sistemą, dar XVII amžiuje iškastą ispanų.

Viandenas

Viandeno miestas, supamas viduramžių pylimų, yra tikras turistų traukos centras. Pasivaikščiokite istorinėmis miesto gatvelėmis, kuriose juntama tarytum sklandanti to meto dvasia, suteikianti miestui ypatingumo.

Vienas įspūdingiausių statinių Viandeno mieste – Château de Vianden pilis, didingai stūksanti ant uolos ir iš aukštybių žvelgianti į miestą. Jei užeisite į pilies vidų, sužavės architektūros stilių samplaika, apimanti įvairius stilius nuo romėninio iki pat renesanso.

Echternachas

Labai gražus miškų supamas miestas, turtingas viduramžius menančių pastatų. Aplankykite VII amžiuje įkurtą Benediktinų abatiją, neaplenkite XV amžiuje iškilusios rotušės, vizualiai primenančios didžiulį bokštą.

Teatrai

Itin gilias teatro tradicijas turinčiame Liuksemburge rekomenduojama apsilankyti bent viename iš šalies teatrų. Nepriklausomai nuo to, kuriame mieste – Liuksemburge, Ešase ar Etelbriuke apsistosite, skirkite vakarą turiningam laikui ir apsilankykite teatre.

Liuksemburgo Šveicarija

Liuksemburgo Šveicarija vadinama Miulertalio sritis dovanoja pasakiškus peizažus: uolas, miškų tankmę, upokšnių čiurlenimą.
Komentarai