+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Norvegijoje

Norvegija kiekvienam keliautojui dovanos turiningas ir kupinas nuotykių atostogas. Tūkstančiai salų, tankūs miškai, tyri ežerai, nepaprasto grožio fjordai, didingos uolos, turtingi miestai – tai Jūsų laukia šioje Skandinavijos šalyje.

Lankytinos vietos Norvegijoje nėra susitelkusios viename regione ar šalia didmiesčių. Čia įstabių kampelių ir kvapą gniaužiančių gamtos stebuklų atrasite visur, kur bekeliautumėte.

TOP 5 lankytinos vietos Norvegijoje

Oslas

Norvegijos sostinė Oslas laukia Jūsų – čia apstu lankytinų objektų keliautojams, turintiems įvairių keliavimo poreikių. Puiku tai, kad miestas nedidelis, todėl daugelį objektų nesunkiai pasieksite pėsčiomis.

Jei esate užkietėjęs muziejų lankytojas, Osle turėsite platų pasirinkimą: Munch muziejus, Norvegijos mokslo ir technologijų muziejus, Norvegijos jūreivystės muziejus, Karo muziejus, Norvegijos liaudies muziejus ir daug kitų.

Dievinantys žiemos sportą ir adrenaliną, žinoma, kad turi aplankyti Holmenkollen – kalną-trampliną. Tai yra tikras slidininkų rojus ir nepakartojama vieta. Čia galite iš aukštai apžvelgti Norvegijos sostinės panoramą. Be tramplino statinyje veikia ir Slidinėjimo muziejus.

Papramogauti traukite į TusenFryd nuotykių parką ir leiskitės įspūdingais kalneliais, mėgaukitės vandens pramogomis. Čia smagiai laiką leis ir vaikai, ir suaugusieji.

Roros

Roros miestelis nedidelis, bet jis išskirtinis tuo, kad pelnytai vadinamas muziejumi po atviru dangumi. Kadaise čia gyveno kalnakasiai, o iki šiol išlikę autentiški pastatai traukia smalsuolius, keliaujančius po Norvegiją. Roros miestelis yra saugomas UNESCO. Čia vyraujanti medinė statyba – tai vienas iš seniausių miestų Europoje, kuriame dominuoja mediniai statiniai. Nameliuose, tarsi pabirusiose medinėse dėžutėse, iki šiol gyvena samiai.

Pasižvalgykite po miestelį. Užsukite į Olavsgruva kasyklas, kur susipažinsite su kalnakasybos ypatybėmis, Roros istorija. Leiskitės į atrakciją – 50 metrų po žeme įrengta 500 metrų trasa, vedanti į kalno gilumą.

Aurlandsdaleno slėnis

Šis slėnis yra gavęs ir Didžiojo Norvegijos kanjono pavadinimą. Čia labai patiks mėgstantiems žygius pėsčiomis – slėnyje įrengti pėsčiųjų takai dovanos nepamirštamus vaizdus ir potyrius. Turėsite progą pamatyti ir šalia esantį 29 kilometrų ilgio Aurland fjordą.

Flam geležinkelio linija

Dvi dešimtis kilometrų besidriekianti geležinkelio linija yra puikus sprendimas, jei norite komfortabiliai ir nebrangiai keliaudami pamatyti gražiausias Norvegijos vietas – didingus kalnus ir kvapą gniaužiančius fjordus.

Mardalsfossen krioklys

Norvegijoje daug krioklių, tad tai yra vienas iš daugelio, kuriuos rekomenduojama aplankyti viešint šioje įstabios gamtos šalyje. Mardalsfossen krioklio vanduo žemyn smenga net iš 655 metrų aukščio. Vakarinėje Norvegijos dalyje šniokščiantis krioklys pagal dydį užima garbingą ketvirtą vietą visame pasaulyje.

Norvegijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai