+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-20:00, Št-Sk 10:00-18:00

Lankytinos vietos Šveicarijoje

Šveicarijos kraštovaizdį formuoja nuostabiosios Alpės, taigi, nė  nereikia sakyti, kad šioje šalyje laukia nepamirštamos ir įspūdžių kupinos atostogos. Įstabi panorama pakerės ir privers užfiksuoti galybę nepaprasto grožio kadrų. Negana to, Šveicarija bus tikras rojus žiemos pramogų gerbėjams. Leiskitės į įspūdžių kupinus žygius po kalnus, į turiningas ekskursijas po šalies didmiesčius, gėrėkitės kvapą gniaužiančia architektūra. Nepamirštamų vaizdų dovanos kelionė po Šveicariją traukiniais – geležinkelio tinklas šalyje išvystytas puikiai.

Lankytini objektai Šveicarijoje laukia ne tik didžiuosiuose miestuose.

TOP 5 lankytinos vietos Šveicarijoje

Bernas

Jei užsuksite į Berną, būtinai skirkite laiko upės supamam jo senamiesčiui, unikaliam ir išlaikiusiam žavų XVI–XVII a. stilių. Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame senamiestyje išvysite daugiau kaip 6 kilometrus siekiančias istorines arkadas. Negana to, senamiestyje yra dengtų gatvelių, todėl pažinties su šia miesto dalimi neapkartins netikėti krituliai.

Čia nevaržomai galėsite grožėtis fontanų kuriamu grožiu, Berne jų apstu – miestas net vadinamas fontanų miestu.

Netoli Berno esantis Ementalio slėnis irgi vertas būti aplankytas. Čia susitelkusios itin dailios gyvenvietės, visa tai supa neapsakomo grožio gamta, paįvairinta kalvelėmis, ganyklomis, mediniais tiltais ir savitos architektūros namukais – vaizdas primena pasaką.

Berne apžiūrėkite miesto katedrą – puikų vėlyvosios gotikos šedevrą, taip pat laikrodžio bokštą, Istorijos muziejų ir kt.

Ciurichas

Didžiausias Šveicarijos miestas įsikūręs puikioje geografinėje vietoje – prie ežero, supamas kalvų. Mieste pavaikštinėkite viduramžius menančio senamiesčio gatvelėmis. Jei mėgstate pasižvalgyti po prabangias parduotuves, užsukite į Bahnhofstrasse – pagrindinę miesto gatvę.

Ciuriche Jūsų laukia labai dailus Moterų vienuolynas, Šv. Petro bažnyčia. Keliaujantys su vaikais smagiai laiką praleis zoologijos sode, o neabejingi muziejams turėtų užsukti į Šveicarijos nacionalinį muziejų, Rietbergo muziejų.

Ženeva

Siauromis, jaukiomis gatvelėmis, grįstais skersgatviais ir tvyrančia ypatinga aura masina Ženevos senamiestis, įsikūręs ant kalvos. Čia lankykitės parduotuvėse, meno galerijose, stebėsite miesto ritmą aikštėse, grožėkitės fontanais. Senamiestyje apžiūrėkite Cathedrale St. Pierre katedrą.

Ženevoje užsukite į botanikos sodą. Aplankykite Barbier-Mueller muziejų, kuriame eksponuojami Indonezijos, Okeanijos bei Afrikos meno kūriniai, tekstilės dirbiniai, papuošalai ir kt. – tai itin turistus žavintis muziejus. Neaplenkite ir Musée d‘Art et d‘Histoire, kuriame eksponuojami šveicarų bei Europos meno kūriniai, Egipto senienos nuo priešistorės iki pat naujausių laikų. Ženeva turtinga muziejų, meno galerijų, čia daug išpuoselėtų žaliųjų zonų, kuriose bus galima atsipūsti po turiningos dienos mieste.

Lavo vynuogynų terasos

Tai didžiuliai vynuogynų plotai, „užkloję“ stačius ežero šlaitus. Šis vynuogynas yra didžiausias šalyje, jo užimamas plotas siekia net apie 800 hektarų!

Trifto kabantis tiltas

Šis lankytinas objektas tiesiog privalomas tiems, kurie dievina adrenaliną. 170 metrų kabančiu tiltu žengti išdrįsta toli gražu ne kiekvienas.

Šveicarijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai