+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Didžiojoje Britanijoje

Jungtinė Karalystė turtinga lankytinų objektų, todėl įvairių poreikių turintys keliautojai čia visada atras, ką aplankyti, nuveikti, patirti. Gausus įspūdžių ir žinių bagažas bus garantuotas. Leiskitės į kupiną pažinimų kelionę.

TOP 5 lankytinos vietos Jungtinėje Karalystėje

Londonas

Nepriklausomai nuo to, kelintą kartą svečiuositės Londone, jis visada nustebins ir sužavės. Šio milijoninio miesto istorija siekia labai senus laikus, todėl čia – bene populiariausios lankytinos vietos Jungtinėje Karalystėje. Užsukę į Londono transporto muziejų išvysite legendiniais vadinamus ryškiai raudonus dviaukščius autobusus ir daug kitų transporto istoriją bei tendencijas atspindinčių eksponatų.

Apžiūrėkite XVIII amžiuje iškilusią Šv. Pauliaus katedrą, kurios išskirtinis bruožas – iš tolo matomas milžiniškas kupolas. Architektas, teigiama, įkvėpimo sėmėsi iš Vatikano Šv. Petro bazilikos.

Jei esate neabejingi augalams ir jų grožiui, Londone būtinai aplankykite Karališkuosius botanikos sodus, pavergsiančius spalvomis. Liksite pakerėti, jei soduose lankysitės pirmoje pavasario pusėje – tuo metu čia žiedus išskleidžia apie penkis milijonus „pavasario šauklių“ – narcizų, tulpių ir kt.

Nevalia praleisti Parlamento rūmų, didingai stūksančių Temzės pašonėje. Didžiulis neogotikos stiliaus pastatas žavi grakštumu, elegancija, smailiais į dangų besistiebiančiais bokšteliais.

Edinburgas

Puikūs lankytini objektai Jungtinėje Karalystėje laukia ir Edinburge. Škotijos sostinė, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, ypatinga vaizdingais kraštovaizdžiais, viduramžius menančiu senamiesčiu bei istorinių ir kultūrinių lankytinų objektų gausa. Didžiulius lankytojų srautus sutraukia didinga Edinburgo pilis. Dėmesio vertas pačiame senamiestyje įsikūręs Nacionalinis Škotijos muziejus, kuriame dalis eksponatų yra skirti Škotijos istorijai, kituose skyriuose galima susipažinti su Žemės gyvybės istorija, pasaulio kraštų kultūromis ir kt.

Jei Jungtinėje Karalystėje viešėsite su mažaisiais, užsukite į Edinburgo zoologijos sodą, kuriame bene daugiausia dėmesio sulaukia tingiosios pandos.

Ežerų kraštas

Gamtos mylėtojai liks neabejingi Ežerų kraštui – čia harmoningą dermę sukuria stūksančios kalvos, tyvuliuojantys ežerai, didingi kalnai, pasidabinę snieguotomis „kepurėmis“, romantika dvelkiantys slėniai... Ežerų kraštas tapo daugelio menininkų savotiška mūza – čia gimė ne vienos knygos ir paveikslo idėja.

Kornvalis

Apsilankę Kornvalio grafystėje ir jūs pripažinsite, kad tai viena stebuklingiausių, labiausiai užburiančių šalies vietų. Čia susilieja kalvos, svajingi slėniai, užburia sodri žaluma, o pavasarį ir vasarą – laukus „nudažo“ įvairiaspalviai žiedai.

Juros periodo krantas

Įspūdingos pakrantės, besidriekiančios apie pusantro šimto kilometrų – puiki proga išvysti per 180 milijonų metų siekiančius, dar mezozojaus eros pėdsakus. Kvapą gniaužiančios uolos ir fosilijos „pasakoja“ daugybę metų siekiančią istoriją. Įdomu tai, kad labai daug šalies pastatų yra pastatyti būtent iš šių pakrančių uolų.

Jungtinės Karalystės miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai