+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-20:00, Št 10:00-18:00

Lankytinos vietos Turkijoje

Poilsiautojų mylima Turkija dovanoja ne tik kokybišką laiką išpuoselėtuose paplūdimiuose bei komfortabilų poilsį puikiai įrengtuose viešbučiuose. Ši labai turtinga šalis keliautojus stebina ir neįtikėtinu kraštovaizdžiu bei įdomiais lankytinais objektais.

TOP 5 lankytinos vietos Turkijoje

Ankara

Aplankykite Turkijos sostinę, saugančią įkurtą 1200 m. pr. Kr. gyvavusios frygų gyvenvietės liekanas ir daug kitų įspūdingų objektų. Pavyzdžiui, besidomintys istorija, senosiomis civilizacijomis turėtų užsukti į Anatolijos civilizacijų muziejų. Čia saugoma maždaug 2000 m. pr. Kr. gyvavusių hetitų senienų kolekcija. Jei norite geriau pažinti turkų tradicijas, įpročius, keliaukite į Etnografijos muziejų.

Čia žvilgsnius taip pat traukia Augusto ir Romos šventykla bei didingai stūksantis Atatiurko mauzoliejus.

Stambulas

Turkijos didmiestis, labai kontrastingas, šurmulingomis gatvėmis, ištaigingais verslo centrais. Tai yra be galo turtingas miestas, kuriame lankytinų objektų – „nors vežimu vežk“. Apsižvalgykite bent po kelias Stambule stūksančias musulmonų šventyklas, pavyzdžiui, Mėlynąją mečetę ar Suleimano mečetę. Įspūdingai atrodo Tulpės mečetė, kurios išskirtinumas – spalvotu marmuru dengtas eksterjeras.

Stambule Jūsų dėmesio laukia ne tik musulmonų, bet ir kitos šventyklos, pavyzdžiui, milžinišku kupolu besididžiuojantis Šv. Sofijos soboras, geležinė bulgarų pastatyta Šv. Stepono bažnyčia.

Norintys susipažinti su kultūriniu paveldu turėtų apsilankyti miesto muziejuose, pavyzdžiui, Mozaikų, Archeologijos ir kt. Tai yra tik keli lankytini objektai mieste, bet Stambule jų apstu. Tad nepaisant to, kurioje miesto dalyje svečiuositės, galėsite rinktis iš daug unikalių ir dėmesio vertų vietų.

Efesas

Tai maždaug 1000 m. pr. Kr. graikų įkurtas miestas, o legendos byloja, kad Efesą įkūrė amazonės. Šiandien išdidžiai stūksantys miesto griuvėsiai – tarsi aliuzija į didingą miesto praeitį. Nors archeologų ištyrinėta tik labai maža vietovės dalis, teigiama, kad kadaise čia buvo bibliotekos, šventyklos, turgus. Tyrinėjimai atskleidžia, kaip senovėje šioje vietoje gyventa.

Efese apžiūrėkite amfiteatrą, Artemidės šventyklą, Heraklio vartus ir daug kitų įspūdingų vietų.

Goreme slėnis

Unikali ir labai įdomi vieta – slėnio uolose iškaltas platus požeminių miestų tinklas, kur įsikūrę vienuolynai, koplyčios. Iš olų žvelgiantys langeliai jau vien iš išorės atrodo labai įspūdingai.

Pamukalė

Pelnytai gamtos stebuklu vadinama Pamukalė sulaukia didelių smalsuolių srautų. Baltos vandens sklidinos terasos susidaro, kai karštųjų versmių vanduo ritasi žemyn šlaitais. Kol jis teka, praranda anglies dvideginį ir lieka kalkakmenio nuosėdos, suteikiančios akinamai baltą spalvą. Teigiama, kad formuotis šios terasos pradėjo dar pieš 14 000 metų!

Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai