+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Florenciją

Pigūs skrydžiai į Florenciją

Italija be galo džiaugiasi turėdama ne tik gražų, bet ir visam pasauliui svarbų miestą – Florenciją. Toskanos regiono sostinė yra viena iš seniausių pasaulyje, dėl to mieste gausu išskirtinio meno paveldo ir architektūros. Florencija taip pat garsi tuo, jog čia gyveno žymiausi pasaulyje menininkai – Leonardas da Vinčis, Mikelandželas, Rafaelis, Botičelis, Dantė Aligjeris. Šių menininkų garbei miestą puošia labai daug meno kūrinių, kurie yra garsūs ir svarbūs visame pasaulyje. Viešėdami Florencijoje atrasite daugybę pramogų ir paragausite unikalių patiekalų, desertų ir vyno rūšių. Šis miestas patiks visiems – čia ir su miesto istorija susipažinsite, ir galėsite atsipalaiduoti degustuodami vyno rūšis ar apsipirkdami senamiesčio butikuose. Skrydžiai į Florenciją visuomet yra populiarūs, nes šio miesto lankymui netinkamo sezono nėra.

Lėktuvų bilietai į šį nuostabų miestą gali būti užsakomi keliais paspaudimais internetu. Rinkitės kryptį Vilnius–Florencija – skrydis į Florenciją jūsų laukia!

Florencija_lb_1

Lankytinos vietos Florencijoje: ką pamatyti?

Kaip ir pati Florencija, lankytinos vietos mieste irgi yra nuostabios. Meno kūrinių pilnas miestas nustebins lankomų vietų grožiu ir istorija. Be to, nepamirškite ne tik aplankyti įdomias miesto vietas, bet ir pasivaikščioti po Florencijos senamiesčio siauras gatveles, pasigrožėti išskirtine architektūra.

Galleria degli Uffizi – viena seniausia ir garsiausia pasaulio meno galerija. Pastatas buvo pradėtas statyti 1560 metais pagal Toskanos kunigaikščio užsakymą, o baigtas 1581 metais. Iš pradžių šiame pastate buvo įsikūrusi valstybės administracija, tribunolas, archyvas ir netgi teatras. Nuo tų laikų ir kilo pavadinimas Uffizi, kuris reiškia raštinė, kontora. Galerijos kolekcijoje yra vieni žymiausių paveikslų meno istorijoje – S. Botičelio „Veneros gimimas“, L. da Vinčio „Geroji naujiena“ ir daugelis kitų.

Florencija_lb_2

Piazza della Signoria – tai XIII amžiuje išklota miesto centre esanti aikštė. Joje yra svarbiausi miesto pastatai: Vekjo rūmai, Uficių galerija, Uguccioni rūmai, o netoli ir Senasis tiltas Ponte Vecchio. Nors aikštė nėra didelė, bet kasdien joje pilna žmonių. Piazza della Signoria yra ne tik aikštė, bet ir muziejus po atviru dangumi, kur stovi žinomos XV–XVI amžiaus skulptūrų kopijos, tokios kaip Judith and Holofernes Donatello, Michelangelo "David", Benvenuto Cellini "Perseus". Vienas įspūdingiausių kūrinių Florencijoje – čia esantis Neptūno fontanas. Fontaną puošia iš balto marmuro kaltas Neptūnas ir kitos graikų mitologijos figūros. 

Santa Maria del Fiore – miesto centre stovinti Florencijos katedra Santa Maria del Fiore atrodo neįprastai dėl įspūdingo dydžio kupolo. Šis pastatas nepaprastas, nes tai yra ketvirta pagal dydį katalikų bažnyčia pasaulyje. Katedros statybos prasidėjo 1296 metais ir galutinai buvo baigtos 1436 metais. Šalia katedros įsikūręs meno muziejus – Museo dell'Opera del Duomo. Jame sukaupta viena reikšmingiausių skulptūrų kolekcijų pasaulyje. Skulptoriai, kurie reprezentuoti: Donatelas, Mikelandželas ir kiti. Muziejuje taip pat yra originalios garsiosios Florencijos baptisterijos Giberčio sukurtos durys, pramintos „Rojaus vartais“.

Florencija_lb_3

Tiltas Ponte Vecchio – seniausias tiltas Florencijoje, unikalus XIV amžiaus architektūros paminklas, iki šių dienų išlikęs beveik nepakitęs. Tai vienintelis per Antrąjį pasaulinį karą išlikęs tiltas, pastatytas 1345 m. Tiltas yra ant Arno upės, šalia Uffizi galerijos. Ant tilto stovi namai ir parduotuvės. Kaip ir dauguma kitų pasaulio tiltų, Ponte Vecchio taip pat tapo vieta, kur daugelis porų užtvirtina savo meilę užrakindami spynelę ant tilto užtvarų, o raktelį įmesdami į Arno upę. Ši romantiška tradicija tapo populiaria tarp turistų ir vietinių gyventojų.

Orai Florencijoje

Kaip jau minėta, miestą aplankyti yra gera visada, tačiau yra geresni arba blogesni orai. Florencijoje būna lietingi lapkričio mėnesiai ir itin karšti liepos ir rugpjūčio mėnesiai. Norint lankytis vasarą, problemų nebus, jeigu kambaryje turėsite kondicionierių. Žiemos metu temperatūra svyruoja nuo 0 iki +7°C šilumos. 

Transportas Florencijoje

Florencija nedidelė ir ją paprastai būna smagiau bei lengva apžiūrėti keliaujant pėsčiomis. Miesto viešasis transportas yra gerai išplėtotas, todėl problemų keliauti nebus. Taip pat mieste veikia tramvajus. Autobusų bilietų kaina Florencijoje nedidelė. Keliaujant svarbu pasižymėti bilietą, nes kontrolei patikrinus gausite baudą. Aplankyti tolimesnes vietas ar kitus miestus puikiai tiks traukiniai. Traukiniu galite greitai pasiekti Romą. Roma-Florencija atstumas yra beveik 300 km, bet keliaujant traukiniu tai užtruks apie dvi valandas.

Viešbučiai Florencijoje

Kelionė į Florenciją bus dar malonesnė ir ypatingesnė pasirinkus tinkamą viešbutį. Mieste yra daug ir įvairiomis kainomis viešbučių, kurie turi unikalią aplinką ir istoriją. Centre ir aplink gausu 4 - 5 žvaigždučių viešbučių, o, norėdami kuo pigesnio varianto, rinkitės esančius toliau nuo miesto centro.

„Golden Tower Hotel & Spa“5*. Tai naujas viešbutis, įsikūręs Florencijos širdyje, istorinių Palazzo Strozzi rūmų pusėje. Golden Tower Hotel & Spa turi nuostabų SPA, sveikatos ir grožio centrą, patogias lovas ir prabangią atmosferą.

„Hotel Calimala“5*. Viešbutis, kuriame šešioliktojo amžiaus žavesys ir puikiai išsaugotos akmeninės sienos dera su šiuolaikišku dizainu, o ryškios spalvos suteikia viešbučiui savitą stilių. Kambariai ir bendros patalpos išpuoštos tarptautinių menininkų šedevrais. Tai puikus variantas mėgstantiems išskirtinumą.

„Plus Florence“4*. Patogioje vietoje įsikūręs viešbutis bus puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško puikios kainos ir kokybės santykio. Plus Florence yra vos 1 km atstumu nuo centro, o aplink daug restoranų ir kavinių. Pamatę pro viešbučio langus atsiveriančią nuostabią miesto panoramą, tikrai neabejosite, kad pasirinkote teisingai. 

„Palazzo Niccolini al Duomo“5*. Patogūs ir gražiai dekoruoti kambariai, įrengti didingame senoviniame name. „Palazzo Niccolini al Duomo“ yra Florencijos centre, 30 metrų atstumu nuo katedros ir netoli pagrindinių paminklų bei muziejų. Viešbutis išskirtinis tuo, kad kadaise skulptorius Donatello čia turėjo savo dirbtuves.

Maistas Florencijoje

Lankydamiesi Florencijoje nepamirškite paragauti įvairių ir dar neregėtų patiekalų. Florencijos virtuvė turi labai stiprų ryšį su Toskanos regiono kultūra ir tradicijomis. Tradiciniai patiekalai daugiausiai gaminami iš mėsos. Patiekalai pasižymi paprastumu, tačiau Florencijos šefai juos padaro ypatingus ir nepamirštamus. Be to, Toskanos regione labai mėgstamas vynas, todėl atvykę nepraleiskite progos padegustuoti ir jo. 

Trippa – patiekalas, pagamintas iš jautienos skrandžio (trippa reiškia "skrandis"). Skrandis yra verdamas ir tada paruošiamas su pomidorais, česnaku, svogūnais, morkomis, saldžiaisiais pipirais ir kitais prieskoniais. Trippa daug kam primins troškinį ar sriubą. Patiekalas yra sotus ir Florencijoje dažniausiai valgomas su duonos riekele.

Panzanella arba panmolle – vasaros metu populiarios Toskanos regiono salotos. Jos gaminamos iš džiovintos duonos, svogūnų, pomidorų, agurkų, kartais pagardinamos baziliku ir padažu su alyvuogių aliejumi bei actu. Šios salotos taip pat populiarios ir kitose centrinės Italijos dalyse.

Gelato – išvertus iš italų kalbos, Gelato reiškia „ledai“, tačiau šio deserto tekstūra yra tankesnė, lygesnė ir sodresnė nei mums įprastų ledų. Kaip ir įprastiems ledams, gaminimui naudojamas pienas, grietinėlė ir cukrus, tačiau skiriasi proporcijomis. Gelato gaminimui naudojama mažiau grietinėlės ir daugiau pieno nei įprastiems ledams.

Bistecca alla Fiorentina – tai vienas iš populiariausių tradicinių Florencijos patiekalų. Tai didelis jaučio nugarinės kepsnys, kuriam daug prieskonių nereikia, nes jis pats yra labai skanus. Paprastai šie kepsniai yra pagardinami druska ir pipirais, o tada mėsa trumpai apkepama iš visų pusių.

Florencija_lb_4

Kiti Italijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai