+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Veneciją

Pigūs skrydžiai į Veneciją

Venecija žemėlapyje - tai miestas Italijos šiaurės rytuose, įsikūręs Venecijos lagūnoje, prie Adrijos jūros. Dėl savo unikalios architektūros, meno, istorijos ir kultūros tai vienas žymiausių ir lankomiausių miestų pasaulyje. Venecija pastatyta ant 118 nedidelių salų, kurias jungia kanalų tinklas ir daugiau kaip 400 tiltų, suteikiančių savito žavesio ir charakterio. Didysis kanalas, kuris yra pagrindinis Venecijos vandens kelias, nusėtas įspūdingais pastatais ir rūmais, atskleidžiančiais turtingą miesto istoriją ir meną. Šis Italijos miestas suskirstytas į šešis rajonus, o vienos žymiausių salų yra Lido di Venezia, Murano ir Burano. Didysis kanalas (Canal Grande) yra vienas plačiausių kanalų, o be turistinių gondolų, mieste galima keliauti vandens autobusais (Vaporetto). Kada keliauti į Veneciją? Ši informacija pateikiama žemiau.

Kelionė į Veneciją (Italija) skamba kaip puiki idėja atitrūkti nuo kasdienybės? Žavingoji Italija ir jos atmosfera neiškrenta iš Jūsų minčių? Tai ženklas, jog metas įgyvendinti savo svajonę! Jau dabar bilietai į Veneciją prieinami internetu labai gera kaina, tad nėra ko laukti! Skrydžiai Vilnius–Venecija, Venecija–Vilnius vykdomi su persėdimu ir tiesioginiai. Tiesioginiai skrydžiai į Veneciją trunka 2 valandas ir 20 minučių. Vilnius–Venecija tiesioginius skrydžius vykdo „Ryanair“ avialinijos. Venecijos oro uostas yra Marco Polo oro uostas, aptarnaujantis visą miestą. Jis įsikūręs netoli Mestre miesto, 13 km į šiaurę nuo Venecijos centro. Vos keliais paspaudimais bilietai gali būti Jūsų, o spontaniška savaitgalio kelionė į Veneciją gali prasidėti tuoj pat – kas gali būti geriau? Nesvarstykite, kada keliauti į Veneciją, atitrūkite nuo rutinos trumpos kelionės į Veneciją metu – pigūs skrydžiai leis tai padaryti! Žemiau pateikiami patarimai, keliaujantiems į Veneciją.

Lankytinos vietos Venecijoje: ką pamatyti? 

Kyla klausimas, ką pamatyti Venecijoje? Lankytinų vietų sąrašas ir žemėlapis be galo išsamus… Kiti Europos miestai, į kuriuos vyksta turistai, nepalieka tokio didelio įspūdžio, kaip Venecija – su svajingais kanalais, senomis bažnyčiomis ir romantiškomis alėjomis, kurias papildo puikūs restoranai ir nuostabus muziejų pasirinkimas. Venecija pateisina ir viršija visus lūkesčius. Geriausios Venecijos lankytinos vietos atspindi viską, kuo ši vieta ypatinga, ir prisiliečia prie šimtmečių istorijos, mirgančios už kiekvieno kampo. Ar tai išties romantiškiausias Europos miestas? Apsilankykite ir nuspręskite patys. Įdomios vietos Venecijoje:

 • Šv. Morkaus bazilika. Ši Romos katalikų katedra yra bene įspūdingiausia Venecijos bažnyčia, stūksanti pačioje San Marko aikštės širdyje. Jos architektūra pakeri, o marmuriniai laiptai pripildyti unikalių detalių. Viduje vyrauja puošnus renesanso stilius, aukso mozaikos ir nuostabios marmurinės skulptūros – tai Venecijos istorijos ženklai. Atkreipkite dėmesį į Šventojo Morkaus žirgus, kurie vainikuoja pagrindinį įėjimą; juos pavogė Napoleonas, bet 1815 m. jie buvo grąžinti.
 • San Marco aikštė. San Marco kvartalo širdyje esančioje aikštėje dažnai būna daug turistų, todėl, norėdami išvengti minios, čia apsilankykite anksti ryte arba vėlai vakare. Galėsite pasidairyti po mažas gatveles, parduotuves, išgerti espresso kavos arba restorano terasoje stebėti gyvai grojančią džiazo grupę. Tai puiki stotelė, jei tą pačią dieną planuojate aplankyti Dožų rūmus ir Švento Morkaus baziliką.
 • Grimani di Santa Maria Formosa. Į šį muziejų retai kada užklysite atsitiktinai, nes istorinė vieta pasislėpusi šoninėje gatvelėje. Iš pradžių tai buvo XV a. Venecijos dožų namai, o šiandien čia įsikūręs muziejus, kuriame eksponuojama daugiau kaip 100 skulptūrų ir paveikslų, įskaitant garsiąją skulptūrą Ganimedo pagrobimas. Pagrindinė Tribūnos salė – puiki vieta asmenukėms, nukelsianti Jus į senovės Veneciją. Šis muziejus puikiai tinka architektūros mėgėjams.
 • Giardino Papadopoli. Venecijoje nėra daug žaliųjų erdvių, tačiau būtent šis terasomis apaugęs sodas yra puiki vieta atsipalaiduoti. Sodas įsikūręs už aukštų vartų, netoli Venezia Santa Lucia traukinių stoties, Santa Croce miesto rajone. Laukdami traukinio, pasirinkite vietą po medžiu, prisėskite, paskaitykite knygą arba pasivaikščiokite po sodą, kuriame gausu žavingų akmeninių skulptūrų ir paminklų.
 • Libreria Acqua Alta. Šiame naudotų knygų knygyne ant grindų sukrautos krūvos knygų italų ir anglų kalbomis. Čia taip pat galima įsigyti užrašų knygelių, atvirukų ir meno atspaudų už prieinamą kainą. Ankštoje, bet legendomis apipintoje Acqua Alta erdvėje, viduryje grindų stovi gondolos laivelis, o aplink vaikštinėja katės. Venecija verta apsilankymo dėl šios lankytinos vietos!

Sąrašas, ką aplankyti Venecijoje, tikrai nesibaigia ties čia. Tikrai yra daugiau, ką pamatyti – atostogos Venecijoje paliks įspūdžių visam gyvenimui!

Poilsinė ar pažintinė kelionė? 

Abu kelionių variantai turi savų privalumų, todėl priklauso nuo to, ką norite patirti kelionės metu. Jei norite atsipalaiduoti, pasimėgauti geru maistu ir muzika, pamatyti gražių pastatų ir kraštovaizdžių, geriausias pasirinkimas būtų poilsinė kelionė į Veneciją. Taip pat galite sudalyvauti garsiuose renginiuose, pavyzdžiui, karnavale ar Venecijos bienalėje, pasivaikščioti kanalų pakrantėmis ir pasimėgauti laiku kavinėse, baruose ir restoranuose, kur galėsite paragauti tradicinės Venecijos virtuvės patiekalų. 

Jei norite pažinti miestą, jo istoriją, meną ir kultūrą, Jums puikiai tiks pažintinė kelionė į Veneciją. Galite aplankyti garsiausius muziejus, leistis į ekskursiją po miestą su gidu ir susipažinti su jo architektūra, taip pat aplankyti mažiau turistų lankomus rajonus ir susipažinti su vietiniu gyvenimo būdu. Nesvarbu, kurį kelionės tipą pasirinksite, atostogos Venecijoje bus įsimintinos! 

Kur apsistoti Venecijoje?

Norite jaukios ir patogios kelionės? Svarstote, kur apsistoti? Venecija siūlo puikius viešbučius, kuriuos galite rinktis atsižvelgdami į savo biudžetą ir pageidavimus. Štai keletas siūlomų variantų:

 • „The Gritti Palaceprabangus penkių žvaigždučių viešbutis, įsikūręs pačioje Venecijos širdyje, su vaizdu į Didįjį kanalą. Tai vienas žymiausių istorinių miesto viešbučių, kuriame viešėjo tokie garsūs svečiai, kaip Ernestas Hemingvėjus ir Peggy Guggenheim.
 • „Hotel Danieli dar vienas prabangus variantas. Tai gražūs XIV a. rūmai, paversti viešbučiu. Jis įsikūręs netoli Švento Morkaus aikštės, o pro langus atsiveria nuostabus vaizdas į lagūną.
 • „Hilton Molino Stucky Venice – penkių žvaigždučių viešbutis, įsikūręs Giudecca saloje. Viešbučio interjeras yra šiuolaikiškas ir labai modernus. Be to, viešbučio teritorijoje yra baseinas ir sporto salė.
 • „Hotel Ala – keturių žvaigždučių viešbutis, įsikūręs Santa Maria del Giglio aikštėje, arti San Marco aikštės. Viešbučio interjeras yra elegantiškas ir modernus, o iš kambario lango atsiveriantis vaizdas į miesto gatves yra užburiantis.

Orai ir maistas Venecijoje

Venecijos orai gali būti labai įvairūs, priklausomai nuo sezono, tačiau dažniausiai panašūs į Viduržemio jūros regiono orus. Vasaros mėnesiais (nuo birželio iki spalio) orai Venecijoje yra karšti ir drėgni, vyrauja 28–30°C temperatūra, o vakarais gali atvėsti. Rudens mėnesiais (nuo rugsėjo iki lapkričio) orai būna švelnesni, su vidutine temperatūra apie 20–23°C, tačiau gali būti lietingi. Žiemos mėnesiais (nuo gruodžio iki vasario) orai būna šalti ir drėgni, o vidutinė temperatūra Venecijoje siekia apie 5–10°C, dienos gali būti šaltos ir vėjuotos. Pavasario mėnesiais (nuo kovo iki gegužės) orai būna šiek tiek švelnesni, su vidutine temperatūra apie 15–18°C, tačiau gali būti lietingi ir vėjuoti.

Galvojate, kada geriausia skristi į Veneciją? Jei norite mėgautis saulės spinduliais – be abejonės vasarą. Svarbu prisiminti, kad Venecija yra žinoma dėl savo potvynių, kurie gali būti dažni rudenį ir žiemą, todėl rekomenduojama pasitikrinti prognozes ir planuoti savo kelionę atsižvelgiant į orų sąlygas. 

Venecija yra žinoma itališkos virtuvės delikatesais, o kiekvienas rajonas turi savo unikalių patiekalų. Čia yra keletas tradicinių patiekalų, kuriuos verta paragauti lankantis Venecijoje:

 • Spaghetti al nero di seppia
 • Sarde in saor
 • Risi e bisi
 • Bigoli in salsa
 • Fritto misto
 • Tiramisù.

Be to, Venecija yra žinoma dėl savo garsiųjų Aperol Spritz bei Bellini kokteilių. Gardus vietinis maistas prieinamas renginiuose – juose galėsite paragauti skirtingus patiekalus iš visos Italijos. Tokie renginiai dažniausiai organizuojami per karnavalą arba kitus didelius miesto renginius, o maisto stendai yra sumontuoti gatvėse arba aikštėse. Skrydis į Veneciją privalo būti jau užsakytas!

Kiti Italijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai