+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Neapolį

Pigūs skrydžiai į Neapolį

Neapolis žemėlapyje įsikūręs vakarinėje pietų Italijos pakrantėje. Jį VIII a. pr. m. e. įkūrė graikų kolonistai iš Rodo salos – Neapolis greitai tapo svarbiu Viduržemio jūros regiono prekybos ir komercijos centru. Neapolį per visą jo istoriją valdė įvairios valdžios, įskaitant graikus, romėnus, bizantiečius, normanus ir ispanus. Valdant romėnams jis tapo klestinčiu ir įtakingu miestu, kuriame per patį didžiausią pakilimą gyveno daugiau kaip 1 mln. Žmonių. Neapolis taip pat buvo meno ir kultūros centras, kuriame gyveno ir dirbo garsūs poetai, filosofai ir mokslininkai. Viduramžiais Neapolį ne kartą apiplėšė ir užkariavo įvairūs užpuolikai, tarp jų gotai, vandalai ir saracėnai. Vėliau miestą valdė normanai, kurie sugrąžino miestui stabilumą ir klestėjimą. Šiandien Neapolis yra gyvybingas miestas, garsėjantis gražia architektūra, gardžia virtuve ir netoli esančia nuostabia Amalfio pakrante. Čia taip pat yra keletas svarbių muziejų, įskaitant Neapolio nacionalinį archeologijos muziejų, kuriame saugoma daug senovinio Neapolio miesto eksponatų – ką pamatyti, ilgai galvoti nereikės!

Neapolis (Italija) nuo šiol pasiekiamas ranka! Kelionė į Neapolį gali prasidėti iš Vilniaus, Kauno ar Palangos. Šiuo metu tiesioginio Vilnius–Neapolis skrydžio nėra, jis vykdomas su vienu arba dviem persėdimais. Vis dėlto, šiuo maršrutu skrydžiai organizuojami gan dažnai, todėl galėsite išsirinkti patį patogiausią siūlomą variantą! Skrydžiai į Neapolį iš Palangos vykdomi daug rečiau. Tiesioginis skrydis Kaunas–Neapolis yra pats patogiausias ir greičiausias variantas iš visų siūlomų! Maršrutą Kaunas–Neapolis su „Ryanair“ avialinijomis įveiksite vos per 2 valandas ir 40 minučių. Šiuo metu Skrendu.lt bilietų užsakymo platformoje lėktuvų bilietai žemiausia kaina siūlomi vos už 70 eurų! Pigūs skrydžiai labai paprastai prieinami internetu, užsisakykite vos kelių mygtukų paspaudimu ir įsimintinos atostogos Neapolyje lauks Jūsų jau dabar – nepraleiskite tokios unikalios progos!

Lankytinos vietos Neapolyje: ką pamatyti? 

Net jei lankėtės daugelyje Italijos miestų, niekas neprilygs Neapolio šurmuliui, spalvingumui ir kartais chaotiškumui. Atrodo, kad visi vietiniai gyventojai yra gatvėse, besileidžiančiose į uostą, ir visi kalba vienu metu. Spalvos čia ryškesnės, ore tvyro picos aromatas (neapoliečiai teigia ją išradę), girdisi operos garsai (visi čia yra tenorai, laukiantys, kol bus atrasti), juokas ir ginčai. Neapolio mieste sužadinami visi pojūčiai.

Mieste yra gausybė turistams skirtų užsiėmimų ir pramogų. Viename geriausių pasaulyje archeologijos muziejų saugomi netoliese esančios Pompėjos lobiai ir daugelis kitų reliktų. Be bažnyčių, rūmų ir muziejų, siauros kaimyninės gatvelės, plačios promenados ir parkai, kuriuos atrasite keliaudami po Neapolį, patys savaime yra įžymybės. Rekomenduojamos populiariausios lankytinos vietos, kurias privalote išvysti kelionėje į Neapolį metu:

 • Castel Ovo ir Lungomare. Pakrantėje, prie istorinių vartų į Viduržemio jūrą, galite pajusti šio gyvybingo miesto alsavimą. Lungomare – tai paplūdimio promenada (einanti palei krantą apie 2,4 km), iš kurios atsiveria gražūs vaizdai į įlanką iki Vezuvijaus. Pasivaikščiokite čia, pasigrožėkite vaizdais ir gyva atmosfera bei paragaukite Neapolio indėlio į maisto istoriją – picos Margherita. Via Francesco Caracciolo gatvės gale, ant iškyšulio stovi XII a. Castel Ovo – seniausia Neapolio pilis. Nuo pilies pylimų atsiveria dar geresni vaizdai į uostą, keltus, įlanką ir Vezuvijaus kalną, o viduje yra Etnografijos muziejus, kuriame eksponuojama senovės Neapolio keramika ir kiti artefaktai. Įėjimas į pilį ir muziejų nemokamas, nes jie, kaip ir Lungomare, yra vieni iš kelių nemokamų Neapolio lankytinų objektų. Už pilies įsikūrusi judriausia uosto dalis, kurioje veikia kruizinių laivų uostas. Toliau į pietus, nuo krantinės Calata di Beverello, laivai plaukia į Ponzą, Kaprį ir Iskiją.
 • Palazzo Reale (Karališkieji rūmai). Palei rytinę Piazza del Plebiscito aikštės pusę, stovi buvę Karališkieji rūmai, kuriuos 1600 m. pradėjo statyti Domenico Fontana, o 1837–41 m. jie buvo restauruoti. Tai vieni iš keturių šioje vietovėje esančių rūmų, kuriuose gyveno Burbonų karaliai. Ties ilgu fasadu driekiasi aštuonios marmurinės statulos karalių, valdžiusių Neapolį. Viduje galima apžiūrėti didingus balto marmuro laiptus, pastatytus 1651 m., teatrą ir daugiau nei dvi dešimtis kambarių valstybiniuose apartamentuose su baldais, gobelenais, porcelianais ir skulptūromis. Čia retai būna daug žmonių, kainos nesikandžioja, o ekskursija su garso įrašu yra nemokama. Daugelis turistų mano, kad tai viena įdomiausių ir neįprasčiausių Neapolio lankytinų vietų.
 • San Domenico Maggiore. Apie 1300 m. pastatyta San Domenico Maggiore yra viena gražiausių ir įdomiausių Neapolio bažnyčių, kurioje gausu ankstyvojo renesanso kūrinių. Puošnios skydinės lubos veda akis tiesiai į Cosimo Fanzago sukurtą didįjį altorių. Kiekvienoje iš 24–ių koplyčių yra kažkas įdomaus – ypač dešiniosios navos gale esančioje San Michele Arcangelo a Morfisa koplyčioje, į kurią įeina X a. bažnyčia. Cappellone Crocifisso koplyčioje yra XIII a. Nukryžiuotojo paveikslas ir XV a. Kristaus palaidojimo paveikslas. Už koplyčios, skirtos šventajam Tomui Akviniečiui, kuris čia studijavo, įkurta zakristija su freskomis dekoruotomis lubomis, dominikonų Tikėjimo triumfas prieš ereziją ir galerija, kurioje eksponuojami 45 sarkofagai, priklausę Anžu namų nariams.
 • Santa Lusija. Į vakarus nuo Piazza del Plebiscito aikštės, Pizzofalcone šlaituose, besitęsiančiuose iki pat jūros, įkurtas Santa Lucia rajonas. Į pietus nuo plačiosios Via Santa Lucia gatvės – taisyklingo plano modernių gatvių rajonas, o į šiaurę – vaizdingas siaurų, laiptuotų gatvelių gūbrys, kuriame galima pamatyti tradicinį neapolietišką gyvenimą. Būtų gaila praleisti progą aplankyti šį rajoną su parduotuvėlėmis ir kepyklėlėmis, amatininkų dirbtuvėmis, mažomis kavinukėmis, kuriose vietiniai gyventojai geria espreso kavą. Virš galvos paprastai kabo skalbiniai, o pokalbiai vyksta tarp balkonų ir langų siaurose gatvelėse. Tai spalvinga vieta bet kuriuo paros metu, bet ypač gyva vakare, todėl pasivaikščiojimas čia yra vienas mėgstamiausių naktinių užsiėmimų.

Kur apsistoti Neapolyje?

Populiariausios turistų lankytinos vietos Neapolyje yra plačiai išsibarsčiusios (vietų žemėlapis yra labai išsamus), tačiau iš dviejų vietovių patogu pasiekti daugumą lankytinų objektų. Šie rajonai nėra toli vienas nuo kito – Jūsų pasirinkimas gali priklausyti nuo to, ar Jums patinka būti tipiškame spalvingame Neapolio rajone, pulsuojančiame miesto gyvenimu. Jei mėgstate jausti aistringą miesto pulsą, Jums tiks judrusis Decumani, esantis netoli Duomo, Archeologijos muziejaus ir kelių bažnyčių. Ramesnis variantas – pakrantės Chiaia rajonas, spalvingesnio Santa Lucia rajono dalis, netoli Palazzo Reale ir San Carlo operos teatro. Štai keletas gerai įvertintų viešbučių šiuose rajonuose ir jų apylinkėse:

 • Prabangūs viešbučiai. Elegantišku stiliumi ir pajūrio vaizdu garsėjantis Chiaia rajono „Grand Hotel Vesuvio aptarnauja kino žvaigždes ir karališkosios šeimos atstovus. Iš viršutinio aukšto restorano atsiveria romantiškas vaizdas į mirgančias uosto šviesas, nuolat rengiamos iškilmingos puotos. Tame pačiame aukščiausios klasės rajone, netoli prašmatnių parduotuvių ir restoranų, įsikūręs viešbutis „Palazzo Alabardieri – geras pasirinkimas tiems, kurie planuoja apsipirkti Neapolyje. Tokioje pat pakrantės vietoje ir su tokiais pačiais vaizdais iš kambarių, tačiau mažesnėmis kainomis, įsikūręs 4 žvaigždučių viešbutis „Grand Hotel Santa Lucia siūlo aukščiausios klasės patogumus, tokius, kaip kambarių aptarnavimas ir konsjeržas. Daugelyje kambarių ir apartamentų yra balkonai.
 • Vidutinės klasės viešbučiai. Nors viešbutis Hotel Piazza Bellini įsikūręs netoli Archeologijos muziejaus ir Cappella Sansevero, iš daugelio jo kambarių atsiveria vaizdas į ramų kiemą, o iš aukščiausiai esančių kambarių matosi Vezuvijus ir Neapolio įlanka. Elegantiškai įrengtas viešbutis Eurostars Hotel Excelsior yra netoli įlankos ir Castel Ovo, o iš daugelio jo kambarių atsiveria vaizdas į vandenį. Tarp Chiaia ir Decumani, pėsčiomis nuo jų, nuotaikingose senojo Ispanijos kvartalo gatvelėse, buvusiame vienuolyne įsikūręs butikinis viešbutis Il Convento.
 • Biudžetiniai viešbučiai. Ramioje uosto teritorijoje įsikūręs viešbutis „Rex yra už kelių žingsnių nuo pakrantės promenados. Patogus ir svetingas viešbutis „Hotel Europeo&Flowers yra įsikūręs ramioje gatvelėje, už kampo nuo San Domenico Maggiore aikštės, pačioje Dekumanų širdyje. Toliau nuo kitų lankytinų vietų, bet netoli pagrindinės stoties yra patikimas „ibis Styles Napoli Garibaldi viešbutis, netoliese rasite restoranų ir puikių apsipirkimo vietų.

Vienos dienos išvykos iš Neapolio

Vienos dienos išvykos yra mėgiamas keliautojų pasirinkimas, tai ypač patinka tiems, kurie vienos kelionės metu nori pamatyti kuo daugiau! Populiariausios išvykos:

 • Į Pompėją. Apsilankymas Nacionaliniame archeologijos muziejuje Neapolyje neabejotinai sužadins Jūsų apetitą pamatyti dar vieną garsų miestą – Pompėją. Keletą šimtmečių trukusių kasinėjimų metu buvo aptikti klestinčio 20 000 gyventojų miesto namai, parduotuvės, šventyklos ir viešieji pastatai, kuriuos 79 m. po Kr. sugriovė ir įšaldė laike Vezuvijaus išsiveržimas. Šią UNESCO pasaulio paveldo vietovę lengviausia apžiūrėti užkopiant į Vezuvijaus kalno viršūnę su patyrusiu gidu. 
 • Į Vezuvijų. Vezuvijus, staiga iškilęs iš lygumos, 15 km į pietryčius nuo Neapolio, yra vienintelis Europos žemyninėje dalyje esantis ugnikalnis, kuris vis dar aktyvus. Ugnikalnis geriausiai žinomas dėl pražūtingo išsiveržimo 79 m. po Kristaus, sunaikinusio Pompėją ir Herkulanumą. Paskutinis didelis išsiveržimas įvyko 1944 m., o nuo to laiko pastebimi tik silpni aktyvumo požymiai. Čia apsilankyti galite važiuodami automobiliu arba autobusu iš Pompėjos arba Herkulanumo į Vezuvijaus nacionalinio parko aikštelę, esančią maždaug 1000 m aukštyje. Paskutinius 200 metrų iki Vezuvijaus pakraščio veda takai, kuriais galima eiti visu perimetru. Atsiveria išties įspūdingi vaizdai. Ugnikalnį galima tyrinėti su gidu.
 • Į Kaprio salą. Reguliariai kursuojantys keltai plukdo keleivius iš Neapolio uosto į Kaprio salą. Tai mėgstama vietinių gyventojų vienos dienos kelionė – tai puikus būdas pamatyti šią legendomis apipintą salą ir jos pagrindinį lankytiną objektą – Žydrąją grotą. Pasirinkę vienos dienos ekskursija į Kaprio salą ir Žydrąją grotą iš Neapolio arba Sorento, pamatysite nuostabius Anakapri ir Kaprio miestelius, pasigrožėsite įspūdingais salos uolų dariniais ir apžiūrėsite pakrantę.

Poilsinė ar pažintinė kelionė? 

Pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno keliautojo asmeninių pageidavimų. Jei Jus domina poilsinė kelionė į Neapolį, galėsite apžiūrėti užburiančias miesto istorines įžymybes, tokias, kaip Castel dell'Ovo, Neapolio karališkuosius rūmus ar Piazza del Plebiscito. Garsi miesto virtuvė, atpalaiduojantys Neapolio paplūdimiai ir nuostabūs Vezuvijaus kalnų vaizdai leis atitrūkti nuo kasdienybės ir pasimėgauti šauniu laiku.

Kita vertus, jei Jus domina pažintinė kelionė į Neapolį, šis miestas turi ką pasiūlyti! Neapolyje bus daug galimybių susipažinti su turtinga miesto istorija ir kultūra. Galėsite tyrinėti senovinius Pompėjos ir Herkulanumo griuvėsius, apsilankyti Nacionaliniame archeologijos muziejuje, pasinerti į gyvybingą miesto gatvių gyvenimą, muziką ir naktinį gyvenimą. Galiausiai, pasirinkus bet kurį variantą, kelionė į Neapolį gali suteikti fantastiškų įspūdžių!

Orai ir maistas Neapolyje

Pietų Italijoje esančiame Neapolyje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, kuriam būdingos švelnios, lietingos žiemos ir karštos, sausos vasaros. Ištisus metus vyraujantys orai ir temperatūra:

 • Pavasario sezonas (kovo–gegužės mėn.). Neapolyje orai kovo mėnesį yra pereinamieji. Šiuo laikotarpiu gali būti šiek tiek vėsu ir lietinga. Balandis būna šiltesnis – apskaičiuota, jog per dieną galite pasilepinti 7–iomis valandomis saulės! Neapolyje gegužės mėnesį temperatūra išyla net iki 24°C.
 • Vasaros sezonas (birželio–rugpjūčio mėn.). Šiuo sezonu temperatūra gali svyruoti nuo 22°C iki 30°C, o liepos ir rugpjūčio mėnesiai yra patys karščiausi. Šiuo laikotarpiu kritulių beveik nebūna.
 • Rudens sezonas (rugsėjo–lapkričio mėn.). Temperatūra svyruoja nuo 15°C iki 24°C. Rugsėjis būna vis dar šiltas, spalį Neapolyje retkarčiais iškrenta kritulių, lapkričio mėnesį temperatūra darosi vėsesnė – nuo 17°C iki 9°C.
 • Žiemos sezonas (gruodžio–vasario mėn.). Temperatūra Neapolyje svyruoja nuo 6°C iki 14°C. Žiemos laikotarpiu dažniau lyja, nors, palyginti su kitomis Europos dalimis, oras vis dar palyginti švelnus.

Jei artimiausiu metu planuojate kelionę į Neapolį, verta patikrinti patikimą orų svetainę arba programėlę tam, kad gautumėte tiksliausią ir naujausią informaciją.

Neapolį garsina tradicinės itališkos virtuvės maistas – kelionės metu privalote paragauti kuo daugiau autentiškų patiekalų. Atostogos Neapolyje negali apsieiti be šių valgių:

 • Pica Margherita. Neapolis laikomas picos gimtine, o klasikinę Margherita picą būtina paragauti. Ji gaminama iš San Marzano pomidorų, buivolų mocarelos ir šviežių bazilikų.
 • Spaghetti alle vongole. Tai populiarus jūros gėrybių patiekalas, gaminamas iš spagečių su šviežiais moliuskais, česnakais ir petražolėmis.
 • Parmigiana di melanzane. Tai klasikinis neapolietiškas patiekalas, gaminamas iš orkaitėje keptų baklažanų, pomidorų padažo ir parmezano sūrio sluoksnių.
 • Sartù di riso. Tai tradicinis neapolietiškas ryžių patiekalas, įdarytas ragu, žirneliais, mocarela ir parmezanu.
 • Frittura di pesce. Tai keptų jūros gėrybių, tokių, kaip krevetės, kalmarai ir mažos žuvys, mišinys.
 • Ragu alla napoletana. Tradicinis neapolietiškas mėsos padažas, gaminamas iš jautienos, kiaulienos ir pomidorų padažo, paprastai patiekiamas su makaronais.
 • Polpette. Nedideli kepti mėsos kukuliai iš jautienos, kiaulienos ir parmezano sūrio mišinio, dažnai patiekiami kaip užkandis.
 • Scarpariello. Vištienos patiekalas, gaminamas su česnakais, citrina ir baltuoju vynu, patiekiamas su keptomis bulvėmis.
 • Minestra maritata. Neapolietiška sriuba, gaminama iš mėsos kukulių, dešros ir įvairių daržovių, pavyzdžiui, trūkažolės ir kopūstų.
 • Melanzane alla Parmigiana. Keptas baklažanų patiekalas su pomidorų padažu, mocarelos sūriu ir parmezanu.
 • Sfogliatelle. Traškūs, trapūs, dribsnių pavidalo pyragėliai, įdaryti saldžiu rikotos sūriu ir cukruotais vaisiais, kurie yra populiarus Neapolio pusryčių patiekalas.
 • Zeppole. Gruzdinti tešlos rutuliukai, apibarstyti cukraus pudra ir kartais įdaryti kremu arba šokoladu.
 • Babà al rum. Maži biskvitiniai pyragėliai, mirkyti saldžiame romo sirupe, patiekiami kaip desertas.
 • Pastiera. Velykų pyragas, gaminamas iš rikotos sūrio, kviečių uogų ir cukruotų vaisių.

Neapolis turi turtingas kulinarines tradicijas, o už šio sąrašo ribų galima atrasti dar daug skanių tradicinių patiekalų. Daugiausia dėmesio skiriama šviežiems, paprastiems ingredientams ir gardiems skoniams. Patiekalų kainos gali skirtis priklausomai nuo restorano ir maisto, kurį užsisakysite. Iš esmės kainos Neapolyje atitinka kokybės santykį,nes daugelyje restoranų siūlomi aukštos kokybės autentiški itališki patiekalai už priimtiną kainą.

Kiti Italijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai