+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Graikijoje

Jei atostogoms pasirinkote Graikiją, tai pasiruoškite neišsenkančiam įspūdžių ir atradimų bagažui! Didelė šalies dalis yra tarytum muziejus po atviru dangumi, kruopščiai saugantis istorinį palikimą, leisiantį nusikelti tūkstantmečius į praeitį. Negana to, šalis ir jos salos sužavės kvapą gniaužiančia gamta, kurioje harmoningai dera švelnus paplūdimių smėlis, raibuliuojančios bangos, sodri žaluma bei horizonte „galvas“ keliantys kalnai. Lankytini objektai Graikijoje patenkins net smalsiausių keliautojų poreikius.

TOP 5 lankytinos vietos Graikijoje

Atėnai

Atėnuose – puikiausios lankytinos vietos Graikijoje. Keliaujantiems į Graikiją neabejotinai rekomenduojama aplankyti šalies sostinę Atėnus – miestą, gyvuojantį jau daugiau negu pusketvirto tūkstančio metų! Sostinę akylai saugo kalnai, ją supantys iš trijų pusių, ir švelniai glosto jūros bangos. Atėnuose aplankykite vieną iš antikinės Graikijos simbolių – akropolį, taip pat senovės agorą, apžiūrėkite Dzeuso olimpiečio šventyklos griuvėsius.

Jei mėgstate lankytis muziejuose, tai Atėnuose nenuobodžiausite. Čia veikia vienas iš seniausių visame pasaulyje archeologijos muziejų – Nacionalinis archeologijos muziejus, taip pat Bizantijos, teatro, Atėnų ir kiti muziejai.

Užkopkite į aukščiausią mieste Likavito kalvą, nuo kurios Atėnų panorama bus tarytum ant delno. Neaplenkite prabangaus rajono, kuriame įsikūrusi Kolonakio aikštė.

Kreta

Ši didžiausia Graikijai priklausanti sala traukia didžiulius keliautojų iš viso pasaulio srautus ir vilioja juos ne tik tobulais paplūdimiais bei kvapą gniaužiančia gamta, bet ir lankytinais objektais – juk čia įvyko daug Europos žemynui svarbių įvykių. Kretoje rasite visko: nuo jaukių miestelių ir nepakartojamų gamtos paveikslų iki ištaigingų restoranų bei aukščiausios klasės viešbučių.

Kretos sostinėje Heraklione verta aplankyti viduramžių tvirtovę, Archeologijos muziejų, Kretos istorijos muziejų.

Kretoje galite aplankyti Samarijos tarpeklį, ilgiausią Europoje. Jo ilgis siekia net apie 16 kilometrų. Teigiama, kad šis tarpeklis susiformavo dar prieš 14 milijonų metų. Čia įrengta daug apžvalgos aikštelių, leisiančių laisvai grožėtis atsiveriančiais vaizdais.

Svečiuodamiesi šioje saloje turėsite progą aplankyti Dzeuso olą, dabar puošiamą galybės stalaktitų ir stalagmitų, o kadaise, manoma, tai buvo kulto vieta.

Antikiniai Delfai

Dar nuo VIII amžiaus pr. Kr. Delfai buvo žinomi kaip Apolono buveinė. Čia verta aplankyti tik 1892 metais atkastus IV amžiuje statytos Apolono šventyklos griuvėsius. Ne mažiau įspūdingas ir į šventyklą vedantis kelias, kurį saugo apie trys tūkstančiai statulų ir šventyklų.

Delfuose išvysite vieną iš geriausiai išsilaikiusių antikinių teatrų, pastatytą daugiau negu prieš pustrečio tūkstančio metų.

Verta užsukti į Delfų muziejų, kurį sudaro net 13 salių.

Septynių šaltinių slėnis

Šis slėnis įsikūręs Rodo saloje, rytinėje jos pakrantėje. Legenda byloja, kad šaltinių vanduo nuplauna nuodėmes. Tai yra tobula vieta tiems, kurie nori atitrūkti nuo lengvo kurortų chaoso, didmiesčių šurmulio ir pasimėgauti ramybe gamtos prieglobstyje.

Meteora vienuolynai

Meteora yra milžiniškas bokštas, kurį suformavo maždaug prieš tris dešimtis milijonų metų tyvuliavusi jūra. XIV amžiuje ant bokšto buvo pastatyta bažnyčia, vėliau uolos viršūnėje įkurtas ir didžiulis vienuolynas.

Graikijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai