+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Dažniausiai užduodami klausimai

Skrydžiai

Keleiviams, turintiems spec. poreikių

1. Ar galima besilaukiančioms moterims skristi?

Taip. Tačiau Tarptautinė oro transporto asociacija besilaukiančioms moterims rekomenduoja turėti galiojančią gydytojo pažymą, kad skristi galima. Tokio pobūdžio pažyma reikalinga šiais atvejais:

- Jeigu iki gimdymo liko mažiau nei 1 mėnuo;

- Nėštumas komplikuotas;

- Ankstesni gimdymai komplikuoti.

Pagal galiojančias oro linijų (bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo) taisykles, po 36 nėštumo savaitės (9 mėnesių), besilaukiančios moterys nėra priimamos į lėktuvą.

2. Kas yra gydytojo pažyma arba „nėščiosios tinkamumo skristi forma”?

Keleivės, kurių nėštumas yra 28+ savaičių, skrydžio metu turi turėti gydytojo leidimą skristi – užpildytą ir galiojančią gydytojo pažymą. Pažymoje privalo atsispindėti ši informacija:

- konkreti skrydžio data ir reiso numeris;

- nėštumo laikas;

- patvirtinimas, jog neštumas yra be komplikacijų;

- gydytojo patvirtinimas, jog galima skristi;

- gydytojo parašas ir spaudas.

3. Kokie keleiviai skraidinami su palyda?

Riboto judrumo, nesavarankiški ar galintys kelti grėsmę saugumui keleiviai, privalo būti lydimi fiziškai tvirto vyresnio nei 16 metų žmogaus.

4. Ar oro uoste ir skrydžio metu neįgaliesiems taikoma pagalba yra nemokama?

TTaip, pagalba yra nemokama. Kiekvienos oro linijos teikia visą kvalifikuotą pagalbą neįgaliesiems ir riboto judrumo keleiviams kaip yra numatyta EB reglamento 1107/2006 reikalavimuose. Neįgalieji visuose Europos oro uostuose, iš kurių skrenda arba į kuriuos atvysta, turi teisę gauti nemokamą pagalbą. Neįgalūs keleiviai turi iš anksto (likus ne mažiau kaip 48 val. iki skrydžio) oro linijoms, su kuriomis keliauja, arba agentūrai, iš kurios įsigijo lėktuvo bilietus, pateikti informaciją apie tai, kokia pagalba bus reikalinga skrydžio metu. Jeigu neįgaliajam yra reikalinga nuolatinė pagalba, pavyzdžiui jam padedama gerti vaistus arba valgyti, oro linijos gali reikalauti, kad keleivis būtų lydymas slaugytojo.