+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Dažniausiai užduodami klausimai

Skrydžiai

Registracija į skrydį

1. Kaip vykdoma registracija į skrydį (angl. check-in)?
Keleivio registracija į skrydį (check-in) priklauso nuo to, su kuria oro linijų bendrove ruošiatės skristi. Jei pasirinkote reguliariųjų skrydžių oro linijų bendrovę (LOT, Lufthansa, Turkish Airlines, Aeroflot, Ukraine Airlines ir kt.), registraciją į skrydį reikės atlikti pačiame oro uoste. Kai kurios avialinijos pasirinktiems maršrutams taiko privalomą registraciją internetu (nemokamai), tačiau tokių skrydžių nėra daug, o apie jų registracijos tvarką būsite informuoti el. laiškais bei pranešimais savitarnoje. Registruojantis į skrydį oro uoste reikės pateikti elektroninio bilieto išklotinę ir asmens tapatybę patvirtinantį galiojantį dokumentą ir vizą (jeigu ji reikalinga pasirinktai jūsų kelionės krypčiai). Jeigu pasirinkote žemų kaštų oro linijų bendrovę (Ryanair, Wizzair ir kt.), registraciją į skrydį (check-in) už jus internetu atliks Lektuvubilietai.lt skrydžių vadybininkai ir atsiųs į el. paštą. Jei savo asmeninių duomenų nepateikėte mūsų skrydžių rezervavimo sistemoje, tai galėsite padaryti oro uoste už papildomą mokestį (Ryanair ~50 EUR, Wizzair ~30 EUR).

2. Kokie yra terminai, norint registruotis į skrydį?
Registracijos terminai skiriasi priklausomai nuo oro uosto. Pasidomėti registracijos į skrydį terminais ir atitinkamai jų laikytis – jūsų asmeninė atsakomybė. Maršrutams Europos viduje registracija oro uoste baigiasi likus 45 min iki pakilimo. Skrydžio laikas visada nurodytas ant lėktuvo bilieto. Tarptautiniams maršrutams registracija baigiasi likus 60 min iki pakilimo. Skrydžio kurio laikas taip pat visada nurodomas ant lėktuvo bilieto.

3. Kaip užsiregistruoti į skrydį, kai įsigytas lėktuvo bilietas priklauso žemų kainų oro linijoms?
Jeigu įsigijote žemų kainų oro linijų (Ryanair, Wizzair, airBaltic ir t.t.) lėktuvo bilietus Lektuvubilietai.lt puslapyje, tam, kad būtų atlikta registracija į skrydį (check-in) yra privaloma suvesti keleivių duomenis registracijai Lektuvubilietu.lt puslapyje. Tai paprastai padarysite paspaudę nuorodą, kuri atsiunčiama kartu su lėktuvo bilieto mokėjimo patvirtinimo pranešimu į el. paštą. Kai suvesite šiuos duomenis, Lektuvubilietai.lt komanda atliks registraciją į skrydį (check-in) už jus. Likus ne mažiau kaip 6 d. iki skrydžio, el. paštu bus atsiųsti įlaipinimo bilietai. Įlaipinimo bilietą privaloma atsispausdinti. Pamiršus ar pametus lėktuvo bilietą, jį būtina atsispausdinti oro uoste. Atminkite, paslauga – mokama. Atitinkamą registracijos mokestį nustato oro linijų bendrovė.

4. Ar reikia eiti prie registracijos stalo, jei registracija į skrydį buvo atlikta internetu ir keliaujama tik su rankiniu bagažu?
Tuo atveju, jeigu registraciją į skrydį atlikote internetu, turite atspausdintą įlaipinimo į lėktuvą bilietą, atvykę į oro uostą galite keliauti prie saugumo patikros punkto – eiti prie registracijos stalo nereikia.

5. Kur eiti atvykus į oro uostą, jeigu keliaujama su registruotu bagažu?
Jei skrendate su registruotu bagažu ir turite įlaipinimo bilietą, atvykę į oro uostą priduokite bagažą prie vieno iš registracijos stalų. Tada - eikite prie saugumo patikros punkto. Šiuo atveju rekomenduojame atvykti į oro uostą bent 2 val. prieš skrydį. Registracija baigiama likus 40 minučių iki numatyto orlaivio išvykimo. Būtina prabrėžti, kad keleiviai, pavėlavę užsiregistruoti, į lėktuvą nebus įleidžiami.

6. Ar įlaipinimo kuponą privaloma spausdinti spalvotu spausdintuvu?
Ne, neprivaloma. Įlaipinimo kuponai gali būti atspausdinti ir nespalvotai. Svarbu, jog aiškiai būtų matomas brūkšninis lėktuvo bilieto kodas.

7. Kaip elgtis, jeigu reikia pakeisti skrydžio datą arba keleivio duomenis?
Lėktuvo bilietų datos ir keleivio asmeninių duomenų keitimo taisyklės nustatomos kiekvienų oro linijų individualiai. Žemų kainų oro linijų (Ryanair, Wizzair, airBaltic ir kt.) lėktuvo bilietai yra negrąžinami, o keleivio duomenų keitimo kaina gali būti net kelis kartus didesnė nei pats lėktuvo bilietas. Reguliarios oro linijos daro pakeitimus, tačiau už tam tikrą mokestį. Kiekvienas atvejis yra unikalus, todėl norint daryti pakeitimus susisiekite su Lektuvubilietai.lt komanda.

8. Kaip žinoti, ar į skrydžio bilieto kainą įtrauktas maitinimas skrydžio metu?
Maitinimas priklauso nuo oro linijų bendrovės taisyklių. Vienur maitinimas į kainą įtrauktas, kitur maitinimą skrydžio metu galima įsigyti lėktuve, iš meniu. Tolimuosiuose skrydžiuose maitinimas paprastai būna įskaičiuotas į bilieto kainą, o maitinama net kelis kartus viso skrydžio metu. Visada yra leistina į lėktuvą įsidėti savo užkandžių, maisto. Tikslesnė informacija apie maitinimą – susisiekus su Lektuvubilietai.lt komanda.

9. Ar lėktuvo keleiviams yra siūlomos pramogos?
Oro linijų bendrovės siūlo platų pramogų spektrą savo keleiviams. Pramogos dažniausiai priklauso nuo skrydžio trukmės ir, žinoma oro linijų. Trumpesnių skrydžių metu paprastai galima pavartyti įdomius žurnalus apie avialinijas ar turizmo tendencijas, apsipirkti ar dalyvauti intriguojančiose loterijose. Tolimųjų skrydžių metu keleiviai gali žiūrėti filmus, TV laidas, klausytis muzikos ar net žaisti žaidimus. Tai galima daryti priešais kėdėje įmontuoto ekrano pagalba.

10. Ar skrydžio metu lėktuve galima naudotis elektroniniais prietaisais?
Nešiojamieji elektroniniai prietaisai, kuriuose įrengtas radijo siųstuvas, gali sukelti trukdžių lėktuvo navigacinei sistemai, būtent dėl šios priežasties skrydžio metu jų naudoti negalima. Kitų elektroninių prietaisų (planšetiniai kompiuteriai, MP3, MP4 grotuvai, elektroninės skaityklės, nešiojami DVD grotuvai) negalima naudoti tik kylant ir leidžiantis. Skrendant su kai kuriomis oro linijomis, mobilieji telefonai turi būti išjungti viso skrydžio metu. Oro linijos individualiai nustato elektorinių prietaisų naudojimo skrydžio metu taisykles. Dėl tikslesnės informacijos susisiekite su Lektuvubilietai.lt komanda.