+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Dažniausiai užduodami klausimai

Bagažas

Bagažo dydis ir svoris

1. Kokio svorio/dydžio registruotą ir rankinį bagažą galima skraidintis?

Tiek registruoto, tiek rankinio bagažo dydžio ir svorio taisyklės visuomet priklauso nuo oro linijų bendrovės, su kuria skrendate. Įsigytame lėktuvo biliete galite regėti jums priklausantį registruotą ar rankinį bagažą bei numatytas svorio bei dydžio taisykles. Dažniausiai vienam asmeniui su savimi leidžiama skraidintis vieną rankinio bagažo vienetą. Tokio tipo bagažas yra talpinamas viršutinėje orlaivio lentynoje ar po priešais esančia keliautojo kėde. Pabrėžiame, kad visada privalu pasitikslinti dėl oro linijų bendrovių, su kuriomis keliaujate, taisyklių. Jei turite klausimų, rašykite ar skambinkite Lektuvubilietai.lt komandai.

Jeigu avialinijų puslapyje neradote reikiamos informacijos, susijusios su rankiniu ar registruotu bagažu, susisiekite su Lektuvubilietai.lt komanda.

2. Ar galima sumuoti dviejų keleivių leidžiamą rankinio bagažo svorį ir imti vieną – didesnį lagaminą?

Ne. Svorio sumuoti jokiu būdu negalima. Vienas keliaujantis asmuo su savimi gali skraidintis vieną (jeigu oro linijų bendrovė nedeklaruoja kitaip) tam tikro dydžio ir svorio rankinį bagažą. 

3. Kiek vienetų registruoto bagažo galima skraidintis?

Skrendant reguliariųjų skrydžių oro linijomis ekonomine klase, dažnu atveju nemokamai galite pasiimti vieną vienetą registruoto bagažo, o už papildomus vienetus teks mokėti avialinijų nustatytą mokestį. Tačiau tam tikrais atvejais registruotas bagažas į bilieto kainą yra neįskaičiuotas. Kiek ir kokio bagažo priklauso Jūsų pasirinktam lėktuvo bilietui, galite matyti prie „Papildomos skrydžio informacijos".

Pigių skrydžių oro linijų bendrovių ekonominės klasės keleiviams (Wizzair, Ryanair, EasyJet, Vueling, Monarch Airlines, Norwegian Airlines, FlyBE) nemokamas registruotas bagažas nėra siūlomas. Verta pridurti, jog už papildomą mokestį galėsite jį užsisakyti. Norėdami tai padaryti, susisiekite su Lektuvubilietai.lt komanda.

4. Ar pirkiniai iš Duty Free parduotuvės tampa papildomu bagažu?

Kai kurios oro linijų bendrovės leidžia vežti pirkinius iš Duty Free parduotuvės papildomai prie jau turimo rankinio bagažo. Vis dėlto, dažnai yra prašoma pirkinius ar kitus turimus daiktus sutalpinti į vieną, keleiviui priklausantį, bagažo vienetą. Todėl rekomenduojama pirkti tiek prekių, kad tilptų į jūsų bagažą.

5. Ar skrendančiam kūdikiui priklauso bagažas?

Asmuo, kuris keliauja kartu su kūdikiu (be atskiros išpirktos sėdimos skrydžio vietos), kartu su jam priklausančiu rankiniu bagažu, turi galimybę nemokamai skraidintis vieną kūdikio krepšį ir pasirinkti vieną iš dviejų daiktų: tinkamą skrydžiui vaikišką kėdutę arba vieną sulankstomą vežimėlį. Pastarąjį bus galima naudoti iki pat įlaipinimo į lėktuvo saloną – paskui jį oro linijų bendrovės darbuotojas paima ir grąžina iš karto tik nusileidus lėktuvui).

6. Kokio tipo bagažas priklauso skrendančiam vaikui?

2+ (dviejų ir daugiau) metų vaikai, skrydžio metu turintys išpirktą atskirą sėdimą vietą ir lėktuvo bilietą, įgyja visas rankinio ir registruoto bagažo teises – taip kaip ir suaugęs asmuo.