+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Dažniausiai užduodami klausimai

Bagažas

Gyvūnų ir augalų skraidinimas

1. Ar galima skraidinti augalus ir ar jiems taikomi papildomi mokesčiai?
Daugelyje ES šalių galioja griežtos nykstančių rūšių taisyklės. Kad galėtumėte transportuoti kai kurias rūšis, jums reikės leidimo. Būtina susisiekti su už Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) taikymą atsakingą institucija savo šalyje. Privalu išsiaiškinti, ar tos rūšies gyvūnui ar augalui, kurį ruošiatės skraidinti, reikia leidimo ar pažymėjimo. Dėl tikslesnės augalų skraidinimo tvarkos bei būtinų dokumentų susisiekite su Lietuvos Respublikos muitine.

2. Ar kartu su keleiviu gali keliauti augintinis?
Galimybė yra, tačiau tik skrendant su kai kuriomis oro linijų bendrovėmis. Vis dėlto, nemažai oro linijų bendrovių tokios paslaugos iš viso neteikia. Arba tik tam tikromis kryptimis. Dėl dar tikslesnės informacijos susisiekite su Lektuvubilietai.lt komanda.

Už papildomą kainą, oro linijų bendrovės suteikia galimybę gyvūnus gabenti lėktuvo salone arba krovinių skyriuje, kuris yra pritaikytas gyvūnams. Tai, kaip jūsų gyvūnas bus skraidinamas, priklauso nuo augintinio dydžio ir veislės. Bet kuriuo atveju, jūsų augintiniu rūpinsis oro linijų bendrovės darbuotojai, kurie padarys viską, kad augintinis nepatirtų streso

3. Kiek kainuoja skraidintis augintinį?
Mokestis gali būti 60-200 €. Kaina priklauso nuo oro linijų bendrovės, skrydžio trukmės, gyvūno rūšies, dydžio ir svorio. 

4. Ką būtina turėti skraidinant augintinį?
Gabenami augintiniai turi būti pažymėti elektronine mikroschema. Kačių, šunų ir kt. šeimininkai turi pasirūpinti Europos naminių gyvūnų pasu. Jame turi būti nurodyta, jog augintinis yra paskiepytas nuo pasiutligės. Gabenant kitus naminius gyvūnus reikia pasirūpinti patvirtintu veterinaro vakcinacijos bei sveikatos sertifikatu ir leidimu gabenti gyvūną. Taip pat gali prireikti ir kitų dokumentų, kurių, įmanoma, kad pareikalaus įvažiavimo ar tranzito šalis

Daugiau žinių apie augintinių skraidinimą –veterinarijos svetainėje