+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Dažniausiai užduodami klausimai

Bagažas

Specialusis bagažas

1. Ką privalu žinoti apie specialų bagažą?
Specialus bagažas – lėktuvu skraidinami daiktai, kurie reikalauja imtis tam skirtų atsargumo priemonių. Jie yra lengvai pažeidžiami, sugadinami, dažniausiai viršija registruoto bagažo leidžiamą maksimalų svorį ir dydį (matmenis). Specialus bagažas: muzikos instrumentai, vaikiški ar neįgaliųjų vežimėliai, sporto įranga (dviračiai, nardymo reikmenys, slidinėjimo įranga ir snieglentės, banglentės ir pan.)

2. Kokia yra specialaus bagažo kaina?
Specialaus bagažo pervežimas, be abejonės, kainuos papildomai. Kiekviena oro linijų bendrovė yra sudariusi individualų specialaus bagažo kainyną (su dydžio, svorio reikalavimais). Kainos už vieną specialaus bagažo vienetą (į vieną pusę) – nuo 50 €. Kaina, taip pat priklauso nuo įrangos tipo, svorio, dydžio, skrydžio krypties ir oro linijų bendrovės su kuria keliaujate. Norėdami sužinoti tikslaus skrydžio, specialaus bagažo kainą, susisiekite su Lektuvubilietai.lt komanda.

Atkreipkite dėmesį: tam tikrą specialų bagažą (pvz.: gitarą, kurios dydis neviršija 135x40x35 cm matmenų, galima gabenti orlaivio salone perkant atskirą lėktuvo bilietą).

3. Ar vaikui reikia mokėti už vežimėlį (o gal tai jiems priklauso)?
Vaikiškas vežimėlis kūdikiams (iki 2 metų) visuomet priklauso nemokamai. Vyresniems vaikams, keliaujant kai kuriomis oro linijų bendrovėmis už vežimėlį gali tekti mokėti kaip už registruotą bagažą. Tikslesnė informacija bus suteikta susisiekus su Lektuvubilietai.lt komanda.

4. Ar galima į lėktuvą pasiimti vaikišką automobilinę kėdutę?
Galima, bet tik specialiai skrydžiams pritaikytas kėdutes. Skrydžiams tinkamas kėdutes nemokamai leidžia paimti dauguma oro bendrovių (tokios kaip populiariausios Ryanair, Wizzair, SAS, AirBaltic, Lufthansa, LOT ir kt.). 

5. Ar neįgaliojo vežimėlis laikomas registruotu bagažu?
Ne.

6. Kokius pagalbinius daiktus gali pasiimti neįgalieji?
Neįgalieji su savimi į lėktuvo saloną gali pasiimti ne daugiau kaip 2 asmeninius pagalbinius daiktus/prietaisus (pavyzdžiui ramentų porą ir neįgaliojo vežimėlį).   

Atkreipkite dėmesį. Įsigiję lėktuvo bilietą visuomet informuokite Lektuvubilietai.lt komandą jeigu ketinate pasiimti neįgaliesiems skirtų daiktų ar prietaisų.

7. Ar sportinę įrangą galima pasiimti kaip registruotą bagažą, ne kaip specialų?
Tam tikrais atvejais – taip. Tačiau sportinė įranga privalo atitikti registruoto bagažo svorio ir dydžio oro linijų bendrovės keliamus reikalavimus ir viskas turi būti supakuota į vieną bagažo vienetą (žiūrėti Bagažo dydis ir svoris).

8. Kaip reikia užsakyti specialųjį bagažą?
Savarankiškai padaryti to nepavyks. Nusipirkite lėktuvo bilietus ir tuomet susisiekite su Lektuvubilietai.lt komanda.