+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Baltarusiją

Turkiją mėgstantantiems lietuviams Baltarusija taps tikru atradimų kraštu! Ką siūlome? Pigius ir tiesioginius skrydžius į Baltarusijos širdį – Minską. Paskutinės minutės pasiūlymai leis nuvyktį į Baltarusiją, kurios istorija glaudžiai siejasi su mūsų, lietuvių. Kaip seniai lankėtės pas bitininką sodyboje ar kepėte tikrą, kaimišką duoną? Žinoma, kad seniai, dėl to būtinai pasinaudokite akcijomis ir nuolaidomis, kurių turime visuomet! Poilsinės kelionės geriausiose Baltarusijos sanatorijose – mineraliniai šaltiniai atgaivins jūsų kūną, gydomasis purvas – sielą, o puikios sąlygos klimatoterapijai išvalys miesto dujų užterštą organizmą. Ne be reikalo Baltarusija vadinama „Europos plaučiais“ – čia gausu pelkių ir miškų, kurie puikiai atsiliepia mūsų organizmui. Nepraleiskite progos ir įsigykite lėktuvų bilietus su akcija ir leiskitės į pažintinę kelionę po Baltarusiją! Nors Baltarusija neturi auksinių paplūdimių ir kaitinančios saulės, ši šalis didžiuojasi miškais ir ežerais, upėmis – Dnepru, Dauguva, Nemunu. Unikalus kraštovaizdis nepaliks abejingų, o tikri gamtos mylėtojai dar ilgam prisimins matytus vaizdinius. Baltarusija arba kitaip – Gudija turi galybę puikių miestų su nuostabiu kultūriniu ir istoriniu palikimu. Tarybinis palikimas matyti architektūroje, keliaujant toliau būtina aplankyti Lietuvos kunigaikščio Gedimino pilį Lydoje, Nacionalinę Biblioteką Minske, medžioklės mėgėjams Baltarusija turi kai ką nepatirto – nacionalinė medžioklė! Medžioklė baigiasi sėkmingu šūviu, tačiau ne tai svarbiausia – Baltarusijos įstatymai leidžia išsivežti medžioklės trofėjų, argi tai ne nuostabu? Lėktuvų bilietai į nepažintą Baltarusiją – įsigykite internetu ir mėgaukitės aristokratišku poilsiu jodinėjant, rišant vantas, medžiojant, šaudant ar tiesiog atsipalaiduojant kepant duoną ir poilsiaujant sodyboje. Keliaujant į Baltarusiją reikalinga viza, tačiau tai ne problema, tereikia užpildyti vizos gavimo anketą ir nurodyti kelionės tikslą. Pigūs skrydžiai į Baltarusiją garantuoti, belieka susikrauti lagaminą, susikurti tobulą atostogų planą ir leisti kelionių dvasiai jus užvaldyti!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Minsk International Airport – MSQ (Nacionalinis Minsko oro uostas), Minsk – 1 Airport MHP, Brest Airport - BQT (Brestas), Gomel Airport - GME (Gomelis), Hrodna Airport - GNA (Gardino), Mogilev Airport - MVQ (Mogilev oro uostas), Vytebsk Vostochny Airport  - VTB (Vitebsko).

Laiko juosta: GMT+3

Valiuta: Baltarusijos rublis (BYR) 

Gyventojų skaičius Baltarusijoje: 9 475 100

Baltarusijos plotas: 207 600 km²

Baltarusijos įkūrimas: Nepriklausomybės paskelbimas 1918 m., Nepriklausomybės atkūrimas 1991 m. rugpjūčio 25 d.

Lankytinos vietos: Nacionalinę Baltarusijos biblioteką (kurią iššniukštinėti prireiks visos dienos!) ir bent kartą pravažiuokite pro ją naktį; Ašarų salą; Pergalės aikštę Minske; Valstybinį Baltarusijos cirką (tai ne šiaip kokia nors palapinė, o didžiulis, be galo puošnus pastatas, žiūrovus žavintis įspūdingomis programomis), Didžiojo Tėvynės karo muziejų; Vytauto pilies griuvėsius; Gardino teatrą, Nesvyžiaus ir Myriaus pilys kadaise priklausiusios Radviloms, Lyda – Kunigaikščio Gedimino pilis, Gardinas, Naugardukas, Belovežo giria, kurioje manoma gyvena didžiausia pasaulyje stumbrų kaimenė.

Būtina paragauti: būtina paragauti baltarusiškų patiekalų iš bulvių; baltarusai taip pat mėgsta mėsą, kuri patiekiama, tradiciškai, su bulvėmis ir daržovėmis.

Lauktuvės iš Baltarusijos: skanioji gira, sula, gydomoji druska, liaudiškos tematikos siuvinėti lino drabužiai, aksesuarai, keramikiniai puodeliai, lėkštutės taip pat taps autentiška interjero detale, o krepšeliai ir pintinės dar ir praktiškai pasitarnaus. Baltarusiški saldainiai nudžiugns kiekvieną artimąjį ir puikiai tiks pradėti dieną  su kava.

Pigiausi skrydžiai į Baltarusijos galimi: kadangi Baltarusijos klimatas panašus į lietuviškąjį patariama keliauti vasarą, tačiau pigiausi skrydžiai galimi ne sezono metu, t.y. pavasarį, rudenį ir žiemą.

Klimatas. Baltarusijoje vyrauja žemyninis klimatas, atnešantis sausas ir šiltas vasaras bei šaltas žiemas. Jei mėgstate šiltus orus, tada į Baltarusiją keliaukite vasarą – šiuo metų laiku šalyje vyrauja vidutiniškai apie 18 laipsnių šilumos siekianti temperatūra. Pavasaris ir ruduo – taip pat neblogas pasirinkimas, bet šilti orai gali ir nelepinti. Na, o žiemomis čia gana žvarbu, todėl kelionei šis metų laikas pasirenkamas rečiausiai.

Ekskursijos. Kaimyninė Baltarusija labiausiai vilioja besidominčius istorija. Pavyzdžiui, vienos iš populiariausių ekskursijų šalyje yra skirtos pažinčiai su senosios Lietuvos pilimis, kurių Baltarusijoje tikra galybė. Istorijai, archeologijai, architektūrai neabejingi, o ir šiaip smalsuoliai traukia į kaimyninę šalį ir keliauja po žymiausias joje stūksančias pilis, tarytum versdami milžiniškos istorijos knygos puslapius. Tai yra nuostabi patirtis ir pažinimo džiaugsmas.

Leiskitės į ekskursiją po Minską. Tiesa, čia visai praverstų gidas, nes lankytinų objektų mieste labai daug, visi jie įdomūs. Miesto istorija įspūdinga, o architektūra tikrai nepaprasta, todėl labai pravartu, jei gidas nuodugniai viską papasakos ir pristatys. Keliaukite ir po kitus Baltarusijos miestus, pavyzdžiui, Gardiną, Brestą.

Reikalingi dokumentai. Į Baltarusiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas – pasas. Taip pat kelionei į Baltarusiją reikia pasirūpinti viza.

Populiarūs viešbučiai. Baltarusijoje keliautojų laukia labai platus apgyvendinimo įstaigų pasirinkimas, todėl kiekvienas atras geriausiai poreikius ir galimybes atitinkantį variantą. Prabangus ir itin komfortabilus poilsis laukia svečių, pasirinkusių nakvynei aukščiausios klasės šalies viešbučius, pavyzdžiui, populiariausi šalyje yra „President Hotel“, „Europe Hotel“, „Boutique Hotel Buta“, „DoubleTree by Hilton Minsk“ ir daug kitų. Šio lygio puikiai įvertintuose viešbučiuose svečių laukia prabangūs apartamentai, malonus ir profesionalus aptarnavimas, puikus maistas, treniruoklių salės, baseinai, masažai, grožio paslaugos, daug netoliese esančių lankytinų objektų ir papildomų paslaugų.

Jei norite už nakvynę mokėti mažiau, bet ilsėtis patogiai ir būti puikiai aptarnauti, rinkitės kiek žemesnės kategorijos Baltarusijos viešbučius, pavyzdžiui, populiarūs ir svečių puikiai vertinami yra „Hampton by Hilton Minsk City Centre“, „Paradise Hotel“, „BonHotel“, „Nesvizh Hotel“ ir kt. Puikų poilsį garantuojančiuose viešbučiuose apsistosite už neįtikėtinai mažą kainą.

Šventės ir festivaliai. Viešėdami Baltarusijoje ne tik keliausite po nuostabias šalies pilis, grožėsitės architektūra ir lankysite kitus objektus, bet taip pat galėsite šauniai leisti laiką smagiose šventėse bei festivaliuose, kurių Baltarusijoje būna daug. Pavyzdžiui, kovo mėnesį Minske vyksta Pavasarinio tango festivalis, dovanojantis aistringojo tango ritmus ir pakilią nuotaiką.

Kas antrų metų birželį organizuojamas Nacionalinės kultūros festivalis, sulaukiantis susidomėjusių ne tik iš Baltarusijos, bet ir kitų šalių. Liepą vyksta Vyšnių festivalis.

Apskritai Baltarusijoje meno, muzikos, folkloro, teatro festivalių ir kitokio pobūdžio švenčių daug, o sudalyvauti bent vienoje šventėje bus labai smagi patirtis, suteiksianti atostogoms naujų potyrių ir įspūdžių.

Transporto nuoma. Keliauti po Baltarusiją labai patogu automobiliu – išsinuomokite jį oro uoste. Minsko oro uoste nedidelio, ekonomiško automobilio nuoma parai kainuos maždaug nuo 30 eurų, didelio lengvojo automobilio – nuo 75 eurų. Visureigį išsinuomosite maždaug nuo 95 eurų už parą, mikroautobusą – nuo 70 eurų už parą.

Nuomos kainos nurodytos preliminarios, rezervuojant automobilį prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Baltarusijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 18 ar 21 metų amžiaus asmuo (reikalavimai dėl amžiaus skirtingose nuomos kompanijose skiriasi), daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Bet visi reikalavimai priklauso nuo nuomos kompanijos. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kelionės dokumentą ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • susikalbėti su vietiniais angliškai vargu, ar pavyks;
  • artimomis bičiulystėmis su turistais vietiniai nepasižymi.


Komentarai