+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Rusijoje

Rusija yra didžiausia pasaulio valstybė. Ji išsidėsčiusi per kelias klimato zonas, tad nenuostabu, kad skirtinguose šalies regionuose žavi vis kitokia gamta, tradicijos, papročiai, vietinių gyvenimo būdas, kiekvienas regionas turi kažką savito, įdomaus. Todėl leistis į kelionę po Rusiją – tai leistis į kupiną atradimų ir pažinimo kelionę.

TOP 5 lankytinos vietos Rusijoje

Maskva

Viešėdami Rusijoje aplankykite šalies sostinę Maskvą – tai didžiausias miestas šalyje, labai spalvingas ir įdomus keliautojams. Čia neabejotinai verta apžiūrėti garsiausią statinį mieste, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, – Maskvos kremlių drauge su Raudonąja aikšte.

Dar vienas objektas mieste, sulaukiantis didžiulių smalsių keliautojų srautų, yra Maskvos mauzoliejus. Pastarąjį rasite Raudonojoje aikštėje. Daugiausia dėmesio čia tenka išskirtiniam Mauzoliejaus objektui – Lenino palaikams. Maskvoje aplankykite ir muziejus, pavyzdžiui, Valstybinį istorijos muziejų, Puškino meno muziejų, Darvino muziejų ir kt.

Neabejingi menui ir kultūrai turėtų apsilankyti Didžiajame teatre – išvysti bent vieną čia rodomą spektaklį būtų neįkainojama patirtis.

Jei po Maskvą keliaujate su šeima, vaikais, aplankykite miesto zoologijos sodą.

Maskvoje daug įstabių religinių pastatų, žavinčių architektūros sprendimais, pavyzdžiui, 8 kupolus turinti Pakrovskio cerkvė, Danilovo vienuolynas, Kristaus Išganytojo soboras.

Sankt Peterburgas

Šis miestas – dar vienas Rusijos perlas, žėrintis spalvomis, įspūdingais statiniais ir neįkainojamu istoriniu palikimu. Keliautojų čia laukia daugiau negu keturios dešimtys muziejų, teatrai, bibliotekos, įspūdingi peizažai, nes miestas išsidėstęs daugiau negu keturiose dešimtyse salų!

Aplankykite puošnius baroko stiliaus Žiemos rūmus. Juose saugoma ir didžiulė Ermitažo meno kolekcija. Užsukite į Kazanės soborą, Menų aikštę. Joje įsikūrę tokie žinomi objektai kaip Rusijos muziejus, Inžinierių pilis, Marso laukas ir kt.

Muziejų gausa turistus lepinantis Sankt Peterburgas siūlo pasigrožėti eksponatais Mokslo ir tyrimų muziejuje, Politinės istorijos muziejuje, Antropologijos ir etnografijos muziejuje bei kituose.

Baikalas

Giliausias pasaulio ežeras Baikalas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, telkšo Rusijoje. Daugiau negu tris dešimtis tūkstančių kvadratinių kilometrų užimantis ežeras, iš visų pusių globojamas didingų kalnų, susidarė prieš 15–25 milijonus metų! Tai yra vienas iš seniausių ežerų visame pasaulyje. Ežerui priklauso daugiau negu dvi dešimtys salų, į jį suteka daugiau negu trys šimtai upių.

Geizerių slėnis

Slėnio ilgis siekia vos šešis kilometrus, o trykštančių geizerių skaičius – beveik šimtą! Tai neapsakomą įspūdį sudarantis reginys Kamčiatkos pusiasalyje.

Marinskio teatras

Bene žymiausias visoje šalyje teatras laukia meno gerbėjų. Čia savo kūrinius realizavo garsiausi pasaulio meistrai.

Rusijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai